To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 3, 2021

matchday 27
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 2:1 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:0 1. FC Köln 1. FC Köln
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 1:1 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 1:2 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
FC Augsburg FC Augsburg 2:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
RB Leipzig RB Leipzig 0:1 Bayern Munich FC Bayern
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 2:1 SC Freiburg SC Freiburg
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 0:1 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
VfL Bochum VfL Bochum 2:1 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 0:1 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
matchday 30
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 1:0 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 2:3 VfB Lübeck VfB Lübeck
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:1 Hallescher FC Hallescher FC
 
SC Verl SC Verl 1:2 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 1:3 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 2:2 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 2:0 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
Group A Al Merreikh Al Merreikh Omdurman 2:2 El Ahly Cairo El Ahly
  Simba SC Simba SC 4:1 AS Vita Club Kinshasa AS Vita Club
Group C Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 1:0 Wydad Casablanca Wydad AC
  Petro Luanda CA Petróleos Luanda 0:1 Horoya AC Horoya AC
Group D Teungueth FC Teungueth Rufisque 2:1 Esperance Tunis Esperance
  MC Algiers MC Algiers 0:2 Zamalek SC Zamalek
matchday 30
Chelsea Chelsea FC 2:5 West Bromwich Albion West Brom
  Leeds Leeds United 2:1 Sheffield United Sheff Utd
 
Leicester Leicester City 0:2 Manchester City Man City
 
Arsenal Arsenal FC 0:3 Liverpool FC Liverpool
matchday 29 Granada CF Granada CF 0:3 Villarreal CF Villarreal
 
Real Madrid Real Madrid 2:0 SD Eibar SD Eibar
  CA Osasuna CA Osasuna 0:0 Getafe CF Getafe
matchday 7 Sport Recife Sport Club do Recife 0:4 Ceará Sporting Club Ceará SC
  Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:1 Esporte Clube Bahia EC Bahia
  ABC FC ABC Futebol Clube (RN) 1:1 Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) Sampaio Corrêa
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 2:2 4 de Julho Esporte Clube (PI) 4 de Julho-PI
matchday 29
AC Milan AC Milan 1:1 UC Sampdoria Sampdoria
  Genoa Genoa CFC 1:1 ACF Fiorentina Fiorentina
  Atalanta BC Atalanta BC 3:2 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Benevento Benevento Calcio 2:2 Parma Calcio 1913 Parma
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 0:2 Hellas Verona Hellas Verona
  Sassuolo US Sassuolo 2:2 AS Roma AS Roma
 
SSC Napoli SSC Napoli 4:3 FC Crotone Crotone
 
Lazio SS Lazio 2:1 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Torino Torino FC 2:2 Juventus FC Juventus
  Bologna Bologna FC 1909 0:1 Inter Milan Inter
matchday 31 Monaco AS Monaco 4:0 FC Metz FC Metz
  Paris SG Paris Saint-Germain 0:1 LOSC Lille LOSC Lille
  Lens RC Lens 1:1 Olympique Lyon Olympique Lyon
matchday 27 VV Goes VV Goes 1:30 PM VV Staphorst Staphorst
  Barendrecht BVV Barendrecht 1:30 PM VV SteDoCo SteDoCo
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 1:30 PM FC Lisse FC Lisse
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 1:30 PM Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  DOVO VV DOVO Veenendaal 1:30 PM ACV Assen ACV Assen
  Harkemase Boys Harkemase Boys 1:30 PM Sportlust '46 Sportlust '46
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 2:00 PM HSV Hoek HSV Hoek
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 2:00 PM VV Ter Leede Ter Leede
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 5:00 PM VVOG Harderwijk VVOG
matchday 23
Austria Vienna Austria Vienna 2:0 SCR Altach SCR Altach
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
SV Ried SV Ried 3:2 TSV Hartberg TSV Hartberg
matchday 24 Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:2 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Krasnodar FK Krasnodar 0:5 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Rubin Kazan Rubin Kazan 1:0 FC Sochi Sochi
  Dynamo Moscow Dynamo Moscow 4:0 FK Ufa Ufa
matchday 18 FShM U16 FShM Moskau U16 2:3 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 2:3 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 2:3 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  FShM Moskau FShM Moskau 0:0 Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 2:1 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 2:2 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
matchday 19 Rubin Kazan II Rubin Kazan II 1:1 FK Sochi II FK Sochi II
  Ufa II FK Ufa II 1:1 Rotor Volgograd II Rotor Vg. II
  Zenit II Zenit St. Petersburg II 2:2 Akhmat Grozny II Akhmat II
  Strogino II Strogino Moskau II 1:2 FK Krasnodar II Krasnodar II
  Arsenal Tula II Arsenal Tula II 2:3 FK Khimki II Khimki II
  Chertanovo II Chertanovo Moskau II 1:1 Ural Ekaterinburg II Ural II
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 4:0 FK Rostov II Rostov II
  Dynamo M II Dynamo Moscow II 1:2 Y. Konoplev Football Academy Ak. Y. Konoplev
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 1:2 Spartak Moskow II Spartak II
matchday 27 ADO '20 ADO '20 Heemskerk 1:00 PM VV Dongen Dongen
  USV Hercules USV Hercules 1:00 PM RKVV Westlandia Westlandia
  Hollandia HVV Hollandia 1:00 PM JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  Hoogland VV Hoogland 1:00 PM Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
matchday 1 D. Calarasi Dunarea Calarasi 0:0 ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
matchday 29 FC Hermannstadt FC Hermannstadt 4:1 ACSC FC Arges FC Arges
matchday 27
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 2:1 FC Luzern FC Luzern
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:1 FC Zürich FC Zürich
matchday 24 VV Capelle VV Capelle 1:30 PM VV Duno Doorwerth VV Duno
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys 1:30 PM VV Rijsoord VV Rijsoord
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 1:30 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 1:30 PM SV Poortugaal SV Poortugaal
  Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 1:30 PM VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  Smitshoek VV Smitshoek 1:30 PM SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  Achilles '29 Achilles '29 1:30 PM VV Spijkenisse Spijkenisse
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 1:30 PM Achilles Veen Achilles Veen
matchday 28 VVV-Venlo VVV-Venlo 0:1 FC Groningen FC Groningen
  Twente FC Twente Enschede FC 1:2 Vitesse Arnhem Vitesse
  Willem II Willem II Tilburg 0:1 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  Sparta R. Sparta Rotterdam 3:2 PEC Zwolle PEC Zwolle
matchday 3 G.Birligi U19 Genclerbirligi Ankara U19 0:0 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 5:0 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
matchday 32
Kayserispor Kayserispor 1:1 Göztepe Göztepe
  C. Rizespor Caykur Rizespor 0:0 Fatih Karagümrük Karagümrük
 
Sivasspor Sivasspor 0:0 Trabzonspor Trabzonspor
  Hatayspor Hatayspor 3:0 Galatasaray SK Galatasaray
matchday 24 Genemuiden SC Genemuiden postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
  AZSV Aalten AZSV Aalten postponed VV Eemdijk VV Eemdijk
  Noordscheschut VV Noordscheschut postponed ONS Sneek ONS Sneek
  SDC Putten SDC Putten postponed SV Urk SV Urk
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  Berkum VV Berkum postponed VV Buitenpost Buitenpost
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed AVV Swift Swift
  DETO VV DETO Twenterand postponed ASV De Dijk De Dijk
matchday 20 FK Mariupol FK Mariupol 4:3 Ingulets Petrove Ingulets
  Rukh Lviv Rukh Lviv 0:2 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Desna Desna Chernigiv 2:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
matchday 3 Ast. Vlachioti Asteras Vlachioti 0:0 AS Rodos AS Rodos
matchday 18 PAE Chania PAE Chania 1:0 Diagoras Rodou Diagoras
  AO Xanthi AO Xanthi 1:1 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
  Ergotelis GS Ergotelis 2:3 AO Trikala AO Trikala
matchday 2 Atromitos Athen Atromitos Athen 1:1 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  OFI Crete OFI Crete 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
  AE Larisa AE Larisa 1:1 Panetolikos GFS Panetolikos
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 1:1 Volos NPS Volos NPS
matchday 32 KV Oostende KV Oostende 0:2 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 2:1 KV Mechelen KV Mechelen
  KV Kortrijk KV Kortrijk 1:2 Club Brugge KV Club Brugge
matchday 25 Union SG Royale Union Saint Gilloise 2:0 RFC Seraing RFC Seraing
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 0:1 FK Pardubice FK Pardubice
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 0:0 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  SFC Opava Slezsky FC Opava 1:2 1.FC Slovácko Slovácko
  Sparta Prague AC Sparta Prague 7:2 FK Teplice FK Teplice
matchday 27 Kiker U17 FK Kiker Kraljevo U17 1:0 Graficar Belgrad U17 Graficar U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 3:1 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Novi Sad U19 RFK Novi Sad 1921 U19 1:2 FK Rad U19 Rad U19
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 3:1 FK Radnicki Nis U19 Radn. Nis U19
  Internacional FK Internacional Beograd U19 1:1 FK Vozdovac U19 Vozdovac U19
  FK TSC U19 FK TSC Backa Topola U19 1:0 FK IMT Belgrad U19 IMT Belgrad U19
  OFK Beograd U19 OFK Beograd U19 0:4 Graficar Belgrad U19 Graficar U19
  Trayal U19 FK Trayal Kruševac U19 1:2 FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
matchday 29 Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:1 OFK Backa Backa
  FK Indjija FK Indjija 1:0 FK Rad Rad
  Radnik FK Radnik Surdulica 2:1 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  Napredak FK Napredak Krusevac 1:4 Red Star Belgrade Red Star
  Partizan FK Partizan Belgrade 3:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
matchday 27 NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 0:2 HNK Hajduk Split Hajduk Split
  NK Istra NK Istra 1961 0:2 NK Osijek NK Osijek
  HNK Sibenik HNK Sibenik 1:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  HNK Gorica HNK Gorica 3:4 HNK Rijeka HNK Rijeka
Quarter-Finals FC Honka FC Honka 4:2 on pens Pallokerho-35 PK-35
  Helsinki IFK Helsinki IFK 0:3 HJK Helsinki HJK Helsinki
  FC Inter FC Inter Turku 1:0 AET SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
matchday 23 Wisla Plock Wisla Plock 0:1 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Legia Warszawa Legia Warszawa 4:2 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Cracovia Cracovia 2:1 Lech Poznan Lech Poznan
matchday 19 FC UNA Strassen FC UNA Strassen 1:3 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 0:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
matchday 27 Paksi FC Paksi FC 3:1 MTK Budapest MTK Budapest
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 2:0 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Honvéd Budapest Honvéd FC 2:2 Újpest FC Újpest FC
matchday 3 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 4:1 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  AS Trencin AS Trencin 0:1 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Pohronie FK Pohronie 1:2 SKF Sered SKF Sered
  FC Nitra FC Nitra 1:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Michalovce Zemplin Michalovce 1:0 FK Senica FK Senica
matchday 24 Offenburger FV Offenburger FV 1:30 PM SV Weil 1910 SV Weil
  FC Auggen FC Auggen 1:30 PM Kehler FV 07 Kehler FV
  FC Denzlingen FC Denzlingen 2:30 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  FC Teningen FC Teningen 2:30 PM FC Radolfzell FC Radolfzell
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 2:30 PM SV Endingen SV Endingen
  SC Durbachtal SC Durbachtal 2:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 2:30 PM SC Lahr SC Lahr
  SV Bühlertal SV Bühlertal 3:30 PM SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
matchday 4 Barracas C. Club Atlético Barracas Central 2:1 Club Almagro Almagro
  CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 2:1 Club Deportivo Riestra CD Riestra
  Rafaela Atlético de Rafaela 0:0 Defensores de Belgrano Defensores
  Tigre Club Atlético Tigre 1:0 AA Estudiantes de Río Cuarto AA Estudiantes
  Agropecuario Argentino Agropecuario 1:1 CD Maipu (Mendoza) CD Maipu
  CA Mitre Club Atlético Mitre 1:0 Club Atlético Belgrano Belgrano
matchday 8 Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 0:1 Club Atlético Platense Platense
  CA Talleres Club Atlético Talleres 3:1 Club Atlético Independiente Independiente
  Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 2:4 Club Atlético Lanús Lanús
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 1:2 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
  Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 2:1 Defensa y Justicia Defensa
matchday 13 Puebla FC Puebla FC 3:1 Mazatlán FC Mazatlán FC
  FC Juárez FC Juárez 0:1 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
matchday 3 Club San José Club Deportivo San José 0:3 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
  Real Santa Cruz Club Real Santa Cruz 2:3 Club Always Ready Always Ready
  Bolívar Bolívar La Paz 2:0 Blooming Santa Cruz Blooming
matchday 16 Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 1:1 Deportivo Pereira Pereira
matchday 7 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 0:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 0:0 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:2 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:2 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 2:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Yokohama FC Yokohama FC 1:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 2:0 Oita Trinita Oita Trinita
matchday 6 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 2:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 0:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  FC Ryukyu FC Ryukyu 0:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
matchday 4 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 3:2 FC Imabari FC Imabari
  FC Osaka FC Osaka 2:1 Kochi United Kochi Utd.
  Nara Club Nara Club 0:1 Verspah Oita Verspah Oita
  Honda FC Honda FC 0:0 Veertien Mie Veertien Mie
  Tiamo Hirakata Tiamo Hirakata 1:1 Matsue City Matsue City
matchday 1 tonan Maebashi tonan Maebashi 2:2 Nankatsu SC Nankatsu SC
  Toho Titanium Toho Titanium SC 1:1 Tokyo International University FC Tokyo Int'l Uni
  Tochigi City Tochigi City 1:2 Esperanza SC (Yokohama) Esperanza SC
  Criac. Shinjuku Criacao Shinjuku 1:3 Tokyo 23 Tokyo 23
  Tokyo United Tokyo United 2:0 Tsukuba FC Tsukuba FC
  Okinawa SV Okinawa SV 2:0 J-Lease FC J-Lease FC
  Veroskr. Tsuno Veroskronos Tsuno 10:0 FC Nakatsu FC Nakatsu
  Saga LIXIL Saga LIXIL FC 7:8 on pens Kyushu Mitsubishi SC Kyushu Mits. SC
  K'moto Teachers Kumamoto Teachers SC 6:2 Kawasoe Club Kawasoe Club
matchday 26 KF Vllaznia KF Vllaznia 0:0 FK Partizani FK Partizani
  KF Teuta KF Teuta 1:0 KF Laçi KF Laçi
matchday 15 Brisbane Roar Brisbane Roar 1:1 Western Sydney Wanderers Western Sydney
matchday 25 Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 4:0 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 1:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 4:1 FK Velez Mostar U17 Velez U17
matchday 18 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 0:1 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 3:0 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 3:2 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
matchday 24 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 1:1 FK Tuzla City FK Tuzla City
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:0 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  FK Sarajevo FK Sarajevo 1:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
matchday 1 CD Puerto Montt CD Puerto Montt 1:0 Deportes Copiapó Copiapó
matchday 23 Al-Jazira Al-Jazira (Abu Dhabi) 3:2 Al-Wasl Sports Club Al-Wasl
  Khor Fakkan Khor Fakkan 2:3 Ajman Club Ajman Club
  Sharjah FC Sharjah Cultural Sports Club 1:1 FC Baniyas FC Baniyas
matchday 20 HNK Orasje HNK Orasje 6:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  FK Gorazde FK Gorazde 2:1 NK Travnik Travnik
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 1:1 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  Igman Konjic FK Igman Konjic 0:1 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  HSK Posusje HSK Posusje 3:1 HNK Capljina HNK Capljina
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:1 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
matchday 5 FC Džiugas FC Džiugas Telsiai postponed FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
matchday 3 BATE Borisov BATE Borisov 3:2 FK Gomel Gomel
  Sputnik Sputnik Rechitsa 0:1 FK Minsk FK Minsk
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 4:0 Isloch Minsk Region Isloch
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 1:0 FK Vitebsk Vitebsk
matchday 21 Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 0:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:0 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 3:0 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 4:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 2:2 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:1 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 5:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:2 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
matchday 17 El Masry El Masry SC 1:0 Tala'ea El Gaish Gaish
  Ismaily Ismaily SC 1:2 Cleopatra FC Cleopatra FC
matchday 10 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 3:0 Renaissance Zemamra Nahdat Zemamra
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 0:0 SC Chabab Mohammedia SCC Mohammedia
  Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 0:1 Mouloudia d'Oujda Mouloudia
matchday 22 JS Kairouan JS Kairouanaise 1:3 Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
matchday 6 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:1 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
  Saburtalo FC Saburtalo 0:0 FC Telavi FC Telavi
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 1:0 FC Dila Gori FC Dila
matchday 3 Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 2:0 FC Mokpo FC Mokpo
  Changwon Cit. Changwon Citizen 2:3 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Daejeon KoRail Daejeon KoRail 0:0 Gimhae FC Gimhae FC
  Jinju Citizen Jinju Citizen 2:1 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  Chuncheon FC Chuncheon Citizen 1:3 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Chungju Citizen Chungju Citizen 1:2 FC Namdong FC Namdong
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 3:2 Geoje Citizen Geoje Citizen
  Siheung City Siheung City 2:1 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
matchday 7 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 1:3 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
  Seongnam FC Seongnam FC 0:1 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  FC Seoul FC Seoul 0:1 Gangwon FC Gangwon FC
matchday 5 Chungnam Asan Chungnam Asan 2:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Busan IPark Busan IPark 1:1 Ansan Greeners Ansan Greeners
Final Athletic Athletic Bilbao 0:1 Real Sociedad Real Sociedad
matchday 39 Huddersfield Huddersfield Town 1:1 Brentford FC Brentford
matchday 5 Cowdenbeath Cowdenbeath FC 0:1 Albion Rovers FC Albion Rovers
matchday 13 Annan Athletic Annan Athletic FC 0:3 Elgin City FC Elgin City
  Queen's Park Queen's Park FC 1:0 Stirling Albion FC Stirling Albion
matchday 14 Lossiemouth Lossiemouth FC postponed Turriff United FC Turriff United
  Wick Academy Wick Academy FC postponed Deveronvale FC Deveronvale
Third Round Dumbarton Dumbarton FC 0:1 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Brora Rangers Brora Rangers FC 1:3 AET Stranraer FC Stranraer
  Formartine Formartine United FC 0:5 Motherwell FC Motherwell FC
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:4 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Dundee United Dundee United FC 2:1 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 7:5 on pens Edinburgh City FC Edinburgh City
  Dundee FC Dundee FC 0:1 St. Johnstone FC St. Johnstone
  East Fife East Fife FC 1:2 AET Greenock Morton FC Morton
  Fraserburgh Fraserburgh FC 2:4 Montrose FC Montrose
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 0:3 St. Mirren FC St. Mirren
  Ayr United Ayr United FC 0:1 Clyde FC Clyde FC
  Livingston FC Livingston FC 2:1 AET Raith Rovers FC Raith Rovers
  Celtic Celtic FC 3:0 Falkirk FC Falkirk
matchday 5 Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 1:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
matchday 4 Independente-PA Independente Atlético Clube (PA) 1:1 Bragantino Clube do Pará (PA) Bragantino-PA
  Tuna Luso Tuna Luso Brasileira (PA) 4:1 Paragominas Futebol Clube (PA) Paragominas
Group 1 EC Próspera Esporte Clube Próspera (SC) 0:0 Grêmio Esportivo Juventus (SC) GE Juventus-SC
  Joinville-SC Joinville Esporte Clube (SC) 0:3 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
matchday 4 Brasiliense-DF Brasiliense Futebol Clube (DF) 3:0 Real Brasília Futebol Clube (DF) Real Brasília
  Santa Maria-DF Sociedade Esportiva Santa Maria (DF) 0:0 Sociedade Esportiva do Gama (DF) SE Gama
  Ceilândia-DF Ceilândia Esporte Clube (DF) 1:2 Clube Atlético Taguatinga (DF) CA Taguatinga
matchday 6 Fluminense-PI Fluminense EC (PI) 1:1 Esporte Clube Flamengo (PI) Flamengo-PI
matchday 10 Guaireña FC Guaireña FC 3:0 Sportivo Luqueño Luqueño
matchday 8 Vilavelhense Vilavelhense Futebol Clube (ES) 6:00 PM S. E. Serra Futebol Clube (ES) Serra-ES
  Vitória-ES Vitória Futebol Clube (ES) 6:00 PM Estrela do Norte Futebol Clube (ES) Estrela-ES
  Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 6:00 PM A.A. São Mateus (ES) São Mateus-ES
Group B Costa Rica EC Costa Rica Esporte Clube (MS) 2:0 União ABC União
matchday 5 Doxa Katokopias Doxa Katokopias postponed Karmiotissa Pano Polemidion Karmiotissa
matchday 7 Dorense FC Dorense Futebol Clube (SE) 2:3 AD Atlética Gloriense Atl. Gloriense
  Lagarto FC Lagarto Futebol Clube (SE) 2:2 Club Sportivo Sergipe (SE) CS Sergipe-SE
matchday 4 Kalju FC Kalju FC 0:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
matchday 3 Drogheda United Drogheda United FC 1:1 Finn Harps Finn Harps
  Derry City Derry City 1:2 Waterford FC Waterford FC
  Bohemians Bohemian Football Club Dublin 0:1 St. Patricks Athletic St. Patricks
matchday 2 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 0:4 University College Dublin UCD
  Lao Army FC Lao Army FC 1:2 Ezra FC Ezra FC
  Viengchanh FC Viengchanh FC 1:1 FC Chanthabouly Chanthabouly
matchday 6 UiTM FC UiTM FC 0:2 Selangor FC Selangor FC
  Kuala Lumpur Kuala Lumpur City FC 0:0 Sabah FC Sabah
  Penang Penang FC 2:1 Perak FC Perak
matchday 4 Young Lions Garena Young Lions 1:3 Lion City Sailors LC Sailors
  Hougang Utd. Hougang United FC 5:1 Tampines Rovers Tampines Rovers
matchday 39 Southend United Southend United 0:2 Carlisle United Carlisle United
matchday 28 Warrenpoint Warrenpoint Town FC 0:5 Cliftonville FC Cliftonville
  Coleraine Coleraine FC 0:0 Glenavon FC Glenavon
  Glentoran Glentoran FC 4:0 Portadown FC Portadown
  Larne FC Larne FC 3:0 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Dungannon Dungannon Swifts 0:2 Linfield FC Linfield
matchday 34 Carrarese Carrarese Calcio 1908 0:1 Como 1907 Como
  Grosseto US Grosseto 1912 1:1 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Renate AC Renate 1:2 Olbia Calcio 1905 Olbia
  Pontedera US Città di Pontedera 2:2 SSD Pro Sesto Pro Sesto
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:3 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  AS Livorno AS Livorno 5:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Lecco Calcio Lecco 1912 0:1 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 1:1 Lucchese 1905 Lucchese
  Novara Novara Calcio 1908 0:0 US Pergolettese 1932 Pergolettese
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 2:0 Juventus U23 Juventus U23
  Matelica Matelica Calcio 1:0 US Sambenedettese Sambenedettese
  Modena Modena FC 2018 3:1 SS Arezzo Arezzo
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 0:4 Carpi FC 1909 Carpi
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 2:1 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 0:3 AC Perugia Calcio Perugia
  Legnago FC Legnago Salus 2:3 FC Südtirol Südtirol
  Cesena Cesena FC 0:0 Mantova 1911 Mantova
  Feralpisalò Feralpisalò 1:2 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Ravenna Ravenna FC 0:0 Fermana FC Fermana
  Triestina US Triestina 1:0 Calcio Padova Padova
  Casertana Casertana FC 2:3 Palermo FC Palermo
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:0 Cavese 1919 Cavese
  Potenza Potenza Calcio 0:2 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Ternana Ternana Calcio 4:1 US Avellino 1912 Avellino
  Teramo Teramo Calcio 1913 2:1 SS Turris Calcio Turris
  Vibonese US Vibonese 0:1 SSC Bari Bari
  Catania Calcio Catania 1:0 US Viterbese 1908 Viterbese
  Catanzaro US Catanzaro 1:0 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
matchday 2 Melipilla Deportes Melipilla 1:1 CD Ñublense Ñublense
  U. de Chile Club Universidad de Chile 1:1 Huachipato FC Huachipato FC
matchday 33 UD Logroñés UD Logroñés 1:0 CD Tenerife CD Tenerife
  Girona Girona FC 3:1 SD Ponferradina Ponferradina
  CD Castellón CD Castellón 1:0 Real Oviedo Real Oviedo
matchday 13 Blois Foot 41 Blois Football 41 postponed Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  US Saint-Malo US Saint-Malo postponed AS Poissy AS Poissy
  C'Chartres C'Chartres Football postponed Stade Plabennecois Plabennec
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC postponed Sainte-Geneviève Sports Ste. Geneviève
  FC Rouen 1899 FC Rouen 1899 postponed US Granville US Granville
  FC Versailles FC Versailles postponed FC Lorient B Lorient B
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 postponed SM Caen B SM Caen B
  EA Guingamp B EA Guingamp B postponed Vannes OC Vannes
  Olymp. Lyon B Olympique Lyon B postponed Jura Sud Foot Jura Sud
  Hyères FC Hyères FC postponed Sporting Club de Toulon SC Toulon
  Marignane G. FC Marignane Gignac FC postponed Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC postponed Grand Ouest Association Lyonnaise FC GOAL FC
  AS Saint-Priest AS Saint-Priest postponed AS Monaco B Monaco B
  GFA Rumilly Val GFA Rumilly Vallières postponed Racing Club de Grasse RC Grasse
  Marseille B Olympique de Marseille B postponed FC Martigues FC Martigues
  Louh.-Cuiseaux Louhans-Cuiseaux FC postponed Aubagne FC Aubagne
  Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne postponed Les Herbiers VF Les Herbiers VF
  Bourges Foot Bourges Foot postponed Bourges 18 Bourges 18
  SCO Angers B SCO Angers B postponed Canet Roussillon FC Canet Rous.
  US Colomiers US Colomiers postponed Bergerac Périgord FC Bergerac
  Moulins-Yzeure Moulins-Yzeure Foot 03 postponed FC Chamalières Chamalières
  FC Nantes B FC Nantes B postponed Angoulême Charente FC Angoulême CFC
  Trélissac FC Trélissac FC postponed AS Béziers AS Béziers
  Mont-de-Marsan Stade Montois postponed SO Romorantin SO Romorantin
matchday 31 Toulouse FC Toulouse 4:1 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  SM Caen SM Caen 1:1 Pau FC Pau FC
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 1:2 Paris FC Paris FC
  Clermont Foot Clermont Foot 63 0:0 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Troyes ES Troyes AC 1:0 EA Guingamp Guingamp
  Grenoble Grenoble Foot 38 2:2 LB Châteauroux LB Châteauroux
  AC Ajaccio AC Ajaccio 3:0 Valenciennes FC Valenciennes FC
  Rodez AF Rodez AF 2:2 FC Chambly FC Chambly
matchday 28 FC Villefranche FC Villefranche-Beaujolais 1:0 US Concarneau Concarneau
  US Boulogne US Boulogne 2:2 US Orléans US Orléans
  Red Star FC Red Star FC 0:1 Stade Briochin Stade Briochin
matchday 34 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:0 FK Orenburg Orenburg
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 4:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Akron Togliatti Akron Togliatti 0:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Veles Moscow Veles Moscow 1:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 0:1 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Volgar Volgar Astrakhan 1:0 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:1 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 1:0 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 0:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Baltika Baltika Kaliningrad 1:2 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
matchday 22 Biolog Biolog Novokubansk 1:0 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
matchday 17 Loko-Kazanka M. Lokomotiv-Kazanka Moskow 1:2 FK Chita Chita
  Murom FK Murom 3:0 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk
matchday 14 Rio Ave U23 Rio Ave FC U23 0:1 Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Sporting CP U23 Sporting CP U23 0:1 SL Benfica U23 Benfica U23
  Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 2:2 Boavista Porto FC U23 Boavista U23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 0:2 Portimonense SC U23 Portimonense 23
matchday 25 Rio Ave FC Rio Ave FC 0:2 Gil Vicente FC Gil Vicente
  FC Porto FC Porto 2:1 CD Santa Clara Santa Clara
matchday 27 Vizela FC Vizela 1:1 GD Estoril Praia Estoril Praia
  FC Porto B FC Porto B 0:3 FC Arouca Arouca
matchday 1 Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 1:1 Ripensia Timisoara Ripensia
  Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 5:0 Pandurii Targu Jiu Pandurii
matchday 23 Arbroath Arbroath FC 2:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 0:0 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
matchday 28 Tuzlaspor Tuzlaspor 0:2 Samsunspor Samsunspor
  Giresunspor Giresunspor 0:0 Istanbulspor Istanbulspor
  Ankaraspor Ankaraspor 4:2 Akhisarspor Akhisarspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 2:0 Ankara Keciörengücü A. Keciörengücü
matchday 1 Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul P. Târgu Jiu 2:4 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
  CSM Resita CSM Resita 0:1 Petrolul Ploiesti Petrolul
  Concordia Concordia Chiajna 1:1 AFC Unirea 04 Slobozia Unirea Slobozia
matchday 27 FC Aarau FC Aarau 1:0 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  FC Thun FC Thun 3:1 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Winterthur FC Winterthur 0:1 FC Chiasso FC Chiasso
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 1:4 Neuchâtel Xamax FCS Neuchâtel Xamax
  SC Kriens SC Kriens 1:1 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
matchday 3 Domazlice TJ Jiskra Domazlice 3:30 PM SK Slavia Prague B Slavia Prague B
matchday 16 Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 2:2 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Blansko FK Blansko 2:0 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 3:5 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  Vysehrad FK Slavoj Vysehrad 0:4 MFK Chrudim Chrudim
matchday 1 Fremad Amager BK Fremad Amager 3:0 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
matchday 25 Jagodina GFK Jagodina 1:1 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 1:1 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:1 Zeleznicar Pancevo Zelez. Pancevo
  Zarkovo OFK Zarkovo 1:0 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  FK Loznica FK Loznica 2:1 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 0:0 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  FK Zemun FK Zemun 1:2 Graficar Belgrad Graficar
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 2:1 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
matchday 23 Miedz Legnica Miedz Legnica 0:1 Radomiak Radom Radomiak
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 1:2 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Resovia Resovia Rzeszów 1:1 Odra Opole Odra Opole
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 0:5 Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 3:0 Widzew Lodz Widzew Lodz
  LKS Lodz LKS Lodz 1:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
matchday 22 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 2:1 Concordia Elblag C. Elblag
  Legionovia Legionovia Legionowo 3:1 Legia Warsaw II Legia II
  RKS Radomsko RKS Radomsko 1:2 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  GKS Wikielec GKS Wikielec 3:0 Bron Radom Bron Radom
  Blonianka Blonianka Blonie 3:1 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  KS Kutno KS Kutno 3:1 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 0:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 3:3 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 0:1 KS Wasilków KS Wasilków
matchday 24 Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 1:4 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Polonia Nysa Polonia Nysa 0:1 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 0:2 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 2:1 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 0:1 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Polonia Bytom Polonia Bytom 3:2 LKS Goczalkowice-Zdroj Goczalkowice
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 1:0 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
matchday 27 Avia Swidnik Avia Swidnik 3:1 KSZO Ostrowiec Swietokrzyski KSZO Ostrowiec
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 2:0 Jutrzenka Giebultow Jutrzenka
  LKS Lagów LKS Lagów 2:2 Lewart Lubartów Lewart Lubartów
  Stal Krasnik Stal Krasnik 0:0 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  KS Wiazownica KS Wiazownica 2:2 Wisla Sandomierz Wisla Sand.
  Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 0:1 Chelmianka Chelm Chelmianka
  Cracovia II Cracovia II 2:0 Korona Kielce II Korona Kielce II
Final Zalgiris Zalgiris Vilnius 4:5 on pens FK Panevezys FK Panevezys
matchday 27 FK Podgorica FK Podgorica 2:1 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
  OFK Petrovac OFK Petrovac 0:0 FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi
  OFK Titograd OFK Titograd 0:4 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
  Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 1:1 FK Jezero FK Jezero
  B. Podgorica Buducnost Podgorica 0:1 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
matchday 4 Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 1:1 Qizilqum Zarafshan Qizilqum
  Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 4:0 Turon Yaypan FK Turon
matchday 11 Aston Villa U18 Aston Villa U18 0:2 Brighton & Hove Albion U18 Brighton U18
  Burnley U18 Burnley FC U18 1:00 PM Manchester City U18 Man City U18
matchday 15 Palace U18 Crystal Palace U18 4:0 Southampton FC U18 Southampton U18
matchday 17 Leicester U18 Leicester City U18 3:4 Reading FC U18 Reading U18
matchday 1 Hapoel Hadera Hapoel Hadera 0:1 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv
  FC Ashdod FC Ashdod 1:1 Ironi Kiryat Shmona Kiryat Shmona
  Maccabi Haifa Maccabi Haifa 1:1 Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
  M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 2:1 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
matchday 25 Lech Poznan II Lech Poznan II 0:2 Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 2:1 Olimpia Elblag Olimpia Elblag
  Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 1:3 Skra Czestochowa Skra Czesto.
  Hutnik Krakow Hutnik Krakow 1:3 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Motor Lublin Motor Lublin 2:3 Slask Wroclaw II Sl. Wroclaw II
  GKS Katowice GKS Katowice 1:0 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 2:0 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
Group 1 Celta Vigo B Celta Vigo B 1:3 Real Valladolid B Valladolid B
Group 3 Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 2:2 Villarreal CF B Villarreal CF B
  FC Barcelona B FC Barcelona B 2:1 CD Alcoyano CD Alcoyano
matchday 1 Las Palmas Atl. Las Palmas Atlético 3:1 CF Lorca Deportiva Lorca Deportiva
  CD Marino CD Marino 1:2 Recreativo Granada Recre Granada
  SD Compostela SD Compostela 1:2 CD Numancia CD Numancia
  R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 2:1 Mérida AD Mérida AD
matchday 20 St. Anna/Aigen USV St. Anna/Aigen postponed SC Weiz SC Weiz
matchday 30 FSV Frankfurt FSV Frankfurt 0:0 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
  K. Offenbach Kickers Offenbach 1:0 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
  FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf 1:2 KSV Hessen Kassel Hessen Kassel
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 1:1 FK Pirmasens FK Pirmasens
  Hoffenheim II TSG 1899 Hoffenheim II 4:2 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
  TSG Balingen TSG Balingen 0:1 SC Freiburg II SC Freiburg II
 
VfR Aalen VfR Aalen 2:1 Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
  Bahlinger SC Bahlinger SC 1:0 VfB Stuttgart II Stuttgart II
  RW Koblenz