To use this site, please enable Javascript.

Matches Mar 20, 2021

matchday 26
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 5:2 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
1. FC Köln 1. FC Köln 2:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:2 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
FC Bayern Bayern Munich 4:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 0:3 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Hamburger SV Hamburger SV 2:0 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 2:0 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:1 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
matchday 29
MSV Duisburg MSV Duisburg 3:2 Türkgücü München Türkgücü Münch.
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:0 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 1:0 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:0 Hallescher FC Hallescher FC
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 2:2 SC Verl SC Verl
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:3 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
Jordan Jordan 0:0 Oman Oman
matchday 29 Brighton Brighton & Hove Albion 3:0 Newcastle United Newcastle
matchday 28 Athletic Athletic Bilbao 1:1 SD Eibar SD Eibar
  Celta de Vigo Celta de Vigo 1:3 Real Madrid Real Madrid
  SD Huesca SD Huesca 0:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Real Valladolid Real Valladolid CF 1:1 Sevilla FC Sevilla FC
matchday 4 4 de Julho-PI 4 de Julho Esporte Clube (PI) 0:2 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
  Ceará SC Ceará Sporting Club 0:0 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 4:0 Sport Club do Recife Sport Recife
  Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 0:0 Salgueiro Atlético Clube (PE) Salgueiro
  Santa Cruz Santa Cruz Futebol Clube (PE) 1:2 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 1:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
matchday 28 Crotone FC Crotone 2:3 Bologna FC 1909 Bologna
  Spezia Calcio Spezia Calcio 2:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
matchday 30 FC Metz FC Metz 1:3 Stade Rennais FC Stade Rennais
  OGC Nice OGC Nice 3:0 Olympique Marseille Marseille
matchday 25 ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk postponed VVSB Noordwijkerhout VVSB
  Staphorst VV Staphorst postponed VV Ter Leede Ter Leede
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen postponed ACV Assen ACV Assen
  DOVO VV DOVO Veenendaal postponed VV SteDoCo SteDoCo
  Harkemase Boys Harkemase Boys postponed HSV Hoek HSV Hoek
  VV Goes VV Goes postponed Sportlust '46 Sportlust '46
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed FC Lisse FC Lisse
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk postponed VVOG Harderwijk VVOG
  DVS '33 DVS '33 Ermelo postponed Ajax Amateurs Ajax Amateurs
matchday 22
LASK LASK 0:1 Red Bull Salzburg RB Salzburg
matchday 14 Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 postponed Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 postponed Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Konoplev U16 Y. Konoplev Football Akademia U16 postponed Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 postponed Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow postponed Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  Ak.Konoplev U17 Y. Konoplev Football Academy U17 postponed Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  FShM Moskau FShM Moskau postponed Akademia Chertanovo Moscow Akad Chertanovo
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau postponed Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
matchday 28 FC Arges ACSC FC Arges 1:1 Academica Clinceni Ac. Clinceni
  ACSM Poli Iași ACSM Politehnica Iași 1:0 FC Dinamo Dinamo
matchday 26
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 4:3 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Lugano FC Lugano 2:1 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 23 Spijkenisse VV Spijkenisse 1:30 PM DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  Scherpenzeel VV Scherpenzeel 1:30 PM Achilles '29 Achilles '29
  SV Poortugaal SV Poortugaal 1:30 PM CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  Rijnvogels FC Rijnvogels 1:30 PM Achilles Veen Achilles Veen
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 1:30 PM VV Rijsoord VV Rijsoord
  Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 1:30 PM VV Smitshoek Smitshoek
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 2:00 PM VV Capelle VV Capelle
  VV Duno VV Duno Doorwerth 2:00 PM ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
matchday 27 Fortuna Sittard Fortuna Sittard 0:1 FC Utrecht FC Utrecht
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 1:1 FC Emmen FC Emmen
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 3:1 FC Groningen FC Groningen
matchday 2 Sivasspor U19 Sivasspor U19 0:2 Göztepe U19 Göztepe U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 2:1 Konyaspor U19 Konyaspor U19
matchday 31
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 2:1 Kasimpasa Kasimpasa
  Göztepe Göztepe 3:5 Sivasspor Sivasspor
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 2:2 Gaziantep FK Gaziantep FK
 
Trabzonspor Trabzonspor 4:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
matchday 23 Swift AVV Swift postponed VV Berkum Berkum
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed VV Buitenpost Buitenpost
  RKAV Volendam RKAV Volendam postponed SV Urk SV Urk
  VV Eemdijk VV Eemdijk postponed NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  DETO VV DETO Twenterand postponed AZSV Aalten AZSV Aalten
  De Dijk ASV De Dijk postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  ONS Sneek ONS Sneek postponed SDC Putten SDC Putten
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed SC Genemuiden Genemuiden
matchday 32 Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:1 St. Mirren FC St. Mirren
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 4:1 Motherwell FC Motherwell FC
  Livingston FC Livingston FC 1:1 Hibernian FC Hibernian FC
  Dundee United Dundee United FC 1:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
  St. Johnstone St. Johnstone FC 1:0 Ross County FC Ross County
matchday 19 FK Mariupol FK Mariupol 0:0 FK Minaj FK Minaj
  Desna Desna Chernigiv 0:2 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 3:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
matchday 16 Ergotelis GS Ergotelis 0:1 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
  Panachaiki Panachaiki GE 1:0 Apollon Larisas Ap. Larisas
matchday 1 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 0:2 AE Larisa AE Larisa
  Volos NPS Volos NPS 0:0 OFI Crete OFI Crete
  PAS Giannina PAS Giannina 1:0 Atromitos Athen Atromitos Athen
  Panetolikos Panetolikos GFS 0:3 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
matchday 31 Mouscron Royal Excel Mouscron 0:1 KV Oostende KV Oostende
  KAS Eupen KAS Eupen 2:0 KV Kortrijk KV Kortrijk
matchday 24 KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 0:1 Lommel SK Lommel SK
matchday 26 Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 7:00 PM KSCT Menen KSCT Menen
matchday 24 1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:1 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  MFK Karvina MFK Karvina 0:1 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  FK Jablonec FK Jablonec 2:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
matchday 25 Brodarac U17 FK Brodarac Belgrad U17 2:1 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Napredak U17 FK Napredak Krusevac U17 0:3 FK Rad U17 Rad U17
  Apolon 4 U17 FK Apolon 4 Kragujevac U17 2:0 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Partizan U17 FK Partizan Belgrade U17 4:1 FK Spartak Subotica U17 Spartak U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 2:1 OFK Vrsac U17 Vrsac U17
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 3:3 FK Spartak Subotica U19 Spartak U19
  OFK Beograd U19 OFK Beograd U19 1:1 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 0:0 Red Star Belgrade U19 Red Star U19
  Internacional FK Internacional Beograd U19 0:1 FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
  Napredak U19 FK Napredak Krusevac U19 1:2 FK Rad U19 Rad U19
  Novi Sad U19 RFK Novi Sad 1921 U19 2:1 FK Trayal Kruševac U19 Trayal U19
matchday 28 Backa OFK Backa 0:4 FK Partizan Belgrade Partizan
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 0:2 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Spartak FK Spartak Subotica 2:2 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 0:1 FK Vozdovac Vozdovac
  Red Star Red Star Belgrade 4:1 FK Mladost Lucani Mladost
matchday 26 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 1:1 NK Istra 1961 NK Istra
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:0 HNK Sibenik HNK Sibenik
matchday 6 FC Inter U19 FC Inter Turku U19 postponed Atlantis FC U19 Atlantis FC U19
  Vantaan U19 Vantaan Jalkapalloseura U19 postponed Jyväskylän Komeetat U19 Komeetat U19
  IF Gnistan U19 IF Gnistan U19 postponed Kaarinan Pojat U19 Kaarinan U19
  TPS U19 Turun Palloseura U19 postponed FC Honka U19 FC Honka U19
  HJS U19 Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 postponed PPJ Helsinki U19 PPJ U19
  HJK U19 HJK Helsinki U19 5:30 PM Pallokerho-35 U19 PK-35 U19
First Round KePS Kemin Palloseura 11:00 AM Ponkilan Pantterit Ponkilan
  Sundom Sundom Idrottsförening 1:00 PM Iskmo-Jungsund Bollklub Jungsund
  PPJ/Taalerit PPJ/Taalerit Helsinki 2:15 PM Suurmetsän SoB Suurmetsän SoB
  Lappeenranta Liry Lappeenranta 3:45 PM Haminan Pallo-Kissat Haminan PK
  Blue Eyes Team Blue Eyes Team 5:15 PM Suolahden Urho Suolahden Urho
Quarter-Finals KuPS Kuopion Palloseura 5:0 IF Gnistan IF Gnistan
matchday 22 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 0:0 Wisla Plock Wisla Plock
  Rakow Rakow Czestochowa 0:0 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Lech Poznan Lech Poznan 2:3 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  PFC Montana PFC Montana 1:1 Cherno More Varna Cherno More
  Arda Kardzhali PFC Arda Kardzhali 0:2 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
  Tsarsko Selo Tsarsko Selo Sofia 1:1 PFC Ludogorets Razgrad Ludogorets
matchday 24 Hebar P. Hebar Pazardzhik 3:2 FC Septemvri Simitli FC S. Simitli
  Kariana Erden Kariana Erden 0:3 Neftochimik Burgas Neftochimik
  Dob. Dobrich PFC Dobrudzha Dobrich 0:0 PFC Minyor Pernik Minyor Pernik
matchday 17 Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:0 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  F91 Dudelange F91 Dudelange 1:0 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 1:0 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 0:2 Swift Hesperange Hesperange
matchday 2 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 1:0 AS Trencin AS Trencin
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:2 MSK Zilina MSK Zilina
  FC Nitra FC Nitra 2:3 FK Pohronie Pohronie
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 2:0 Zemplin Michalovce Michalovce
  FK Senica FK Senica 1:0 SKF Sered SKF Sered
matchday 15 IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 1:00 PM TSV Kropp TSV Kropp
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 1:00 PM SG Geest 05 SG Geest 05
  Büdelsd. TSV Büdelsdorfer TSV 1:00 PM TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 3:00 PM BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
matchday 21 Markranstädt SSV Markranstädt 2:00 PM SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 2:00 PM FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  FV Dresden 06 FV Dresden 06 Laubegast 2:00 PM Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 2:00 PM Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Budissa Bautzen Budissa Bautzen 2:00 PM SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 2:00 PM SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  SC Freital SC Freital 2:00 PM SG Taucha 99 SG Taucha 99
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 2:00 PM VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 2:00 PM BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 2:00 PM LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 2:00 PM FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
matchday 22 FC Radolfzell FC Radolfzell 1:30 PM SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  Offenburger FV Offenburger FV 1:30 PM SC Lahr SC Lahr
  SC Durbachtal SC Durbachtal 2:30 PM SV Endingen SV Endingen
  FC Teningen FC Teningen 2:30 PM Kehler FV 07 Kehler FV
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 2:30 PM SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  SV Bühlertal SV Bühlertal 3:30 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
matchday 2 Barracas C. Club Atlético Barracas Central 1:1 Defensores de Belgrano Defensores
  CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 1:1 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
  Tristan Suarez Club Social y Deportivo Tristan Suarez 1:2 Club Atletico Güemes CA Güemes
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 0:0 Deportivo Santamarina Dep. Santamarin
  CA Alvarado CA Alvarado 0:1 Club Atlético Belgrano Belgrano
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 1:2 Club Almagro Almagro
matchday 6 Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 1:1 Club Estudiantes de La Plata Estudiantes
  Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 2:0 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
  CA Patronato Club Atlético Patronato 0:1 Club Atlético Huracán Huracán
  CA Banfield Club Atlético Banfield 2:0 Club Atlético Lanús Lanús
  Vélez Sarsfield Club Atlético Vélez Sarsfield 1:0 Club Atlético Independiente Independiente
matchday 12 Necaxa Club Necaxa 1:0 FC Juárez FC Juárez
  Mazatlán FC Mazatlán FC 0:1 CF América América
  San Luis Atlético de San Luis 0:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
matchday 1 Club San José Club Deportivo San José 1:3 Atlético Palmaflor Palmaflor
  Ind. Petrolero Club Independiente Petrolero 1:0 Club Deportivo Oriente Petrolero Oriente P.
matchday 13 Jaguares FC Jaguares de Córdoba 0:2 Rionegro Águilas Rionegro Águila
  Envigado Envigado FC 2:1 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
  Junior FC Junior FC 3:0 Deportivo Pereira Pereira
matchday 6 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:4 Vissel Kobe Vissel Kobe
matchday 4 Albirex Niigata Albirex Niigata 3:1 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:4 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  FC Ryukyu FC Ryukyu 3:1 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
matchday 2 a. cl. Numazu azul claro Numazu 1:0 FC Imabari FC Imabari
  Fukushima Utd. Fukushima United 2:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:2 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Tiamo Hirakata Tiamo Hirakata 1:0 MIO Biwako Shiga MIO B. Shiga
matchday 24 Al-Raed Al-Raed 1:1 Al-Ittihad Jeddah Ittihad
  Al-Fateh Al-Fateh 4:1 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Al-Ettifaq Al-Ettifaq 1:0 Al-Faisaly Harmah Faisaly
  Shabab Al-Shabab Riyadh 1:3 Al-Taawoun FC Al-Taawoun FC
  Hilal Al-Hilal Riyadh 1:0 Al Qadisiyah FC Al Qadisiyah
  Al-Nassr Al-Nassr FC 7:0 Al-Batin Al-Batin
matchday 4 Mt Druitt Town Mt Druitt Town Rangers 1:1 Sydney FC U21 Sydney FC U21
matchday 13 Macarthur Macarthur FC 2:1 Western United FC Western United
matchday 23 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 4:1 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 0:0 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
  Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 6:1 FK Borac Banja Luka U17 Banja Luka U17
  Velez U17 FK Velez Mostar U17 0:2 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
matchday 16 FK Olimpik U19 FK Olimpik Sarajevo U19 1:2 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 2:1 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 0:0 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 1:1 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 3:0 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
matchday 23 Velez Mostar FK Velez Mostar 2:2 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 3:1 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
matchday 22 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC 1:2 FC Shabab Al-Ahli Dubai Shabab Dubai
  Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 2:1 Khor Fakkan Khor Fakkan
  Al-Wasl Al-Wasl Sports Club 3:3 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
  FC Baniyas FC Baniyas 1:0 Hatta Club Hatta Club
matchday 18 HNK Orasje HNK Orasje 1:2 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  FK Gorazde FK Gorazde 2:1 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  Igman Konjic FK Igman Konjic 1:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 0:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
matchday 4 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 2:1 FK Riteriai Riteriai
  FK Panevezys FK Panevezys 4:2 FK Banga Gargzdai Banga Gargzdai
  Zalgiris Zalgiris Vilnius 2:0 FC Hegelmann Litauen FC Hegelmann
matchday 2 Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 1:2 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Vitebsk FK Vitebsk 0:0 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Dynamo Brest Dynamo Brest 0:0 BATE Borisov BATE Borisov
  FK Minsk FK Minsk 2:2 Rukh Brest Rukh
matchday 19 USM Alger USM Alger 4:1 JSM Skikda JSM Skikda
matchday 18 Sloga Doboj FK Sloga Doboj 0:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 0:1 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 3:3 FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 0:0 FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
matchday 20 Olympique Beja Olympique Beja 1:0 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
  JS Kairouan JS Kairouanaise 0:1 US Monastir US Monastir
  Stade Tunisien Stade Tunisien 1:1 AS Soliman AS Soliman
  Club Africain Club Africain Tunis 1:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
matchday 5 Shukura Shukura Kobuleti 2:0 FC Samgurali Tskaltubo Samgurali
  FC Telavi FC Telavi 0:3 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  Saburtalo FC Saburtalo 0:0 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
matchday 2 Gimhae FC Gimhae FC 3:1 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 0:1 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
  Daejeon KoRail Daejeon KoRail 0:0 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek C.
  FC Mokpo FC Mokpo 1:1 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Chuncheon FC Chuncheon Citizen 2:1 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  Goyang Citizen Goyang Citizen 3:2 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 1:2 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 0:5 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Gangwon Res. Gangwon FC Reserves 4:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
matchday 6 Jeju United Jeju United 1:1 Gwangju FC Gwangju FC
  Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 1:1 Suwon FC Suwon FC
matchday 13 NK Dob NK Roltek Dob 2:0 NK Krka NK Krka
  NK Radomlje NK Radomlje 1:1 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 1:3 Vitanest Bilje NK Bilje
matchday 4 Bucheon FC Bucheon FC 1995 1:1 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  FC Anyang FC Anyang 0:1 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Ansan Greeners Ansan Greeners 1:0 Chungnam Asan Chungnam Asan
matchday 12 Clyde FC Clyde FC 1:3 East Fife FC East Fife
  Peterhead Peterhead FC 1:0 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Dumbarton Dumbarton FC 0:1 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Falkirk Falkirk FC 2:0 Montrose FC Montrose
  Partick Thistle Partick Thistle FC 1:1 Cove Rangers FC Cove Rangers
matchday 10 Penybont FC Penybont FC 1:2 Flint Town United Flint Town Utd
matchday 11 Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 0:0 Cefn Druids AFC Cefn Druids
matchday 12 Aberystwyth Aberystwyth Town FC 1:0 Newtown AFC Newtown
matchday 18 Bala Town Bala Town FC 1:2 Caernarfon Town Caernarfon Town
matchday 21 Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 2:0 Haverfordwest County Haverfordwest
matchday 19 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 3:2 FC Dornbirn FC Dornbirn
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 2:1 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
Group 1 Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 4:1 Resende Futebol Clube (RJ) Resende
  Volta Redonda Volta Redonda Futebol Clube (RJ) 1:0 Macaé Esporte Futebol Clube (RJ) Macaé
  Boavista SC Boavista Sport Club (RJ) 1:2 Nova Iguaçu Futebol Clube (RJ) Nova Iguaçu
matchday 38 Brentford Brentford FC 1:1 Nottingham Forest Nottm Forest
  Bristol City Bristol City 0:2 Rotherham United Rotherham
  Preston Preston North End 0:1 Luton Town Luton
  Coventry Coventry City 0:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Reading Reading FC 1:1 Queens Park Rangers QPR
  Stoke City Stoke City 1:0 Derby County Derby
  Millwall Millwall FC 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Watford Watford FC 3:0 Birmingham City Birmingham
  Barnsley FC Barnsley FC 1:2 Sheffield Wednesday Sheff Wed
 
Norwich Norwich City 1:1 Blackburn Rovers Blackburn
 
Swansea Swansea City 0:1 Cardiff City Cardiff
Group 1 Athletic Club Athletic Club (MG) 2:1 Pouso Alegre FC Pouso Alegre
matchday 11 Queen's Park Queen's Park FC 3:0 Stranraer FC Stranraer
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 2:0 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Annan Athletic Annan Athletic FC 0:0 Cowdenbeath FC Cowdenbeath
  Stirling Albion Stirling Albion FC 1:0 Brechin City FC Brechin City
  Elgin City Elgin City FC 1:2 Edinburgh City FC Edinburgh City
Group 1 Hercílio Luz-SC Hercílio Luz Futebol Clube (SC) 1:0 Clube Náutico Marcílio Dias (SC) Marcílio Dias
  Joinville-SC Joinville Esporte Clube (SC) 1:1 Concórdia Atlético Clube (SC) Concórdia-SC
  EC Próspera Esporte Clube Próspera (SC) 2:0 Clube Atlético Metropolitano (SC) Metropolitano
  Coruripe Associação Atlética Coruripe (AL) 1:1 Jacyobá Atlético Clube (AL) Jacyobá AC
  Pinheiro AC Pinheiro Atlético Clube (MA) 2:2 IAPE Futebol Clube IAPE FC
matchday 4 Operário-MT Operário Futebol Clube Ltda. (MT) 2:0 Luverdense Esporte Clube (MT) Luverdense
matchday 9 Nacional Club Nacional Asunción 1:1 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
matchday 13 River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:1 Montevideo City Torque Mvd City Torque
  Peñarol CA Peñarol 1:3 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
Quarter-Finals Valur Valur Reykjavík 8:7 on pens KR Reykjavík KR Reykjavík
  Stjarnan Stjarnan Gardabaer 4:2 Fylkir Reykjavík Fylkir
  Breidablik Breidablik Kópavogur 2:1 KA Akureyri KA Akureyri
Group B SERC SERC (MS) 3:0 Três Lagoas SC Três Lagoas
matchday 4 Pafos FC Pafos FC 3:0 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
  Ethnikos Ethnikos Achnas 1:0 Enosis Neon Paralimniou EN Paralimniou
  Itabaiana-SE Associação Olímpica de Itabaiana (SE) 2:1 CS Maruinense Maruinense
matchday 2 Kuressaare FC Kuressaare 1:3 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  FCI Levadia FCI Levadia 4:3 Tallinn JK Legion TJK Legion
  JK Trans Narva JK Trans Narva 1:1 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  USM Porres Universidad San Martín de Porres 2:1 Alianza Atlético Sullana Alianza Atl.
  Cusco FC Cusco FC 2:2 Club Cienciano Cienciano
matchday 1 Longford Town Longford Town FC 2:0 Derry City Derry City
  Sligo Rovers Sligo Rovers 1:1 Dundalk FC Dundalk FC
  Finn Harps Finn Harps 1:0 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
matchday 5 Melaka Melaka United FC 2:1 Kuala Lumpur City FC Kuala Lumpur
  UiTM FC UiTM FC 0:1 Kedah Darul Aman FC KDA FC
  Selangor FC Selangor FC 0:2 Penang FC Penang
matchday 29 Port FC Port FC 0:1 Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  BG Pathum Utd. BG Pathum United 2:0 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC 1:2 SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Chonburi FC Chonburi FC 0:0 Sukhothai FC Sukhothai FC
matchday 31 Customs Utd. MOF Customs United 2:3 Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 1:3 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 1:7 Lampang FC Lampang FC
  Chiangmai Utd. Chiangmai United 4:1 Navy FC Navy FC
matchday 3 LC Sailors Lion City Sailors 1:3 Hougang United FC Hougang Utd.
  Geylang Geylang International 1:1 Garena Young Lions Young Lions
matchday 37 Portsmouth Portsmouth FC 2:1 Ipswich Town Ipswich
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 2:2 Charlton Athletic Charlton
  Gillingham FC Gillingham FC 2:2 Doncaster Rovers Doncaster
  Rochdale Rochdale AFC 3:3 Peterborough United Peterborough
  Accrington Accrington Stanley 3:1 Wigan Athletic Wigan
  Northampton Northampton Town 0:1 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Shrewsbury Shrewsbury Town 1:1 Hull City Hull City
  Burton Albion Burton Albion 1:2 Milton Keynes Dons MK Dons
  Oxford United Oxford United 0:2 Blackpool FC Blackpool
  Sunderland Sunderland AFC 1:1 Lincoln City Lincoln City
  Fleetwood Fleetwood Town 0:2 Swindon Town Swindon Town
  Plymouth Plymouth Argyle 2:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Newport County Newport County 0:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Stevenage Stevenage FC 3:1 Carlisle United Carlisle United
  Bolton Bolton Wanderers 2:1 Walsall FC Walsall
  Colchester Utd. Colchester United 0:1 Port Vale FC Port Vale
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 2:1 Exeter City Exeter City
  Bradford Bradford City 0:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Harrogate Town Harrogate Town 0:1 Morecambe FC Morecambe FC
  Cambridge Utd. Cambridge United 1:0 Forest Green Rovers Forest Green
  Mansfield Town Mansfield Town 2:2 Grimsby Town Grimsby Town
  Barrow Barrow AFC 3:2 Crawley Town Crawley Town
  Cheltenham Cheltenham Town 2:0 Salford City Salford
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 1:1 Southend United Southend United
matchday 33 Aldershot Town Aldershot Town 3:3 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Torquay United Torquay United FC 1:0 King's Lynn Town King's Lynn
  Altrincham Altrincham FC 0:1 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 1:0 Woking FC Woking FC
  Weymouth FC Weymouth FC 4:0 Wealdstone FC Wealdstone FC
  Barnet Barnet FC 0:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Notts County Notts County 2:0 Yeovil Town Yeovil Town
  Bromley Bromley FC 1:0 Solihull Moors Solihull Moors
  Sutton Utd Sutton United 1:1 Stockport County Stockport
matchday 25 Coleraine Coleraine FC 1:0 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Dungannon Dungannon Swifts 0:1 Portadown FC Portadown
  Glentoran Glentoran FC 3:1 Glenavon FC Glenavon
  Larne FC Larne FC 0:0 Cliftonville FC Cliftonville
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 2:2 Ballymena United Ballymena
matchday 30 LR Vicenza LR Vicenza 1:0 Delfino Pescara 1936 Pescara
  FC Empoli FC Empoli 1:0 Virtus Entella Virtus Entella
  Reggiana AC Reggiana 1919 1:1 Cosenza Calcio Cosenza
  Frosinone Frosinone Calcio 0:3 US Lecce Lecce
  Monza AC Monza 1:4 Venezia FC Venezia
  SPAL SPAL 1:0 AS Cittadella Cittadella
Quarter-Finals Bournemouth AFC Bournemouth 0:3 Southampton FC Southampton
 
Everton Everton FC 0:2 Manchester City Man City
matchday 30 CE Sabadell CE Sabadell 1:1 Sporting Gijón Sporting Gijón
  RCD Mallorca RCD Mallorca 0:0 Real Oviedo Real Oviedo
  CD Leganés CD Leganés 0:2 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 4:0 UD Logroñés UD Logroñés
matchday 11 SM Caen B SM Caen B postponed Sainte-Geneviève Sports Ste. Geneviève
  C'Chartres C'Chartres Football postponed Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  FC Rouen 1899 FC Rouen 1899 postponed FC Versailles FC Versailles
  US Saint-Malo US Saint-Malo postponed Vannes OC Vannes
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 postponed Stade Plabennecois Plabennec
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC postponed AS Poissy AS Poissy
  Blois Foot 41 Blois Football 41 postponed FC Lorient B Lorient B
  EA Guingamp B EA Guingamp B postponed US Granville US Granville
  GFA Rumilly Val GFA Rumilly Vallières postponed Louhans-Cuiseaux FC Louh.-Cuiseaux
  Marignane G. FC Marignane Gignac FC postponed Aubagne FC Aubagne
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC postponed AS Monaco B Monaco B
  AS Saint-Priest AS Saint-Priest postponed Racing Club de Grasse RC Grasse
  Hyères FC Hyères FC postponed Grand Ouest Association Lyonnaise FC GOAL FC
  Olymp. Lyon B Olympique Lyon B postponed FC Martigues FC Martigues
  Jura Sud Jura Sud Foot postponed Sporting Club de Toulon SC Toulon
  Marseille B Olympique de Marseille B postponed Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
  Bourges Foot Bourges Foot postponed AS Béziers AS Béziers
  Trélissac FC Trélissac FC postponed Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
  Angoulême CFC Angoulême Charente FC postponed Canet Roussillon FC Canet Rous.
  SCO Angers B SCO Angers B postponed Bergerac Périgord FC Bergerac
  US Colomiers US Colomiers postponed Bourges 18 Bourges 18
  Moulins-Yzeure Moulins-Yzeure Foot 03 postponed Les Herbiers VF Les Herbiers VF
  FC Nantes B FC Nantes B postponed SO Romorantin SO Romorantin
  Mont-de-Marsan Stade Montois postponed FC Chamalières Chamalières
matchday 30 Amiens SC Amiens SC 3:1 ES Troyes AC Troyes
  Guingamp EA Guingamp 1:1 Rodez AF Rodez AF
  Paris FC Paris FC 2:0 Grenoble Foot 38 Grenoble
  AC Le Havre AC Le Havre 0:2 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Pau FC Pau FC 3:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 1:0 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  Valenciennes FC Valenciennes FC 2:2 AJ Auxerre AJ Auxerre
  LB Châteauroux LB Châteauroux 2:2 SM Caen SM Caen
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:0 FC Toulouse Toulouse
matchday 31 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 Veles Moscow Veles Moscow
  Tom Tomsk Tom Tomsk 0:3 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 0:1 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Orenburg FK Orenburg 1:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 1:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 3:3 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 0:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Chertanovo Chertanovo Moscow 2:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 0:1 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 0:1 Baltika Kaliningrad Baltika
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 4:1 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
matchday 20 Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 1:1 Pandurii Targu Jiu Pandurii
  CSM Slatina CSM Slatina 0:1 Ripensia Timisoara Ripensia
  Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 0:1 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 6:0 CSM Resita CSM Resita
  Aerostar Aerostar Bacau 0:1 Concordia Chiajna Concordia
  Petrolul Petrolul Ploiesti 0:1 CS Mioveni CS Mioveni
matchday 19 Biolog Biolog Novokubansk 4:0 FK Essentuki FK Essentuki
  Anzhi Anzhi Makhachkala 0:2 Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
  Kuban Kuban Krasnodar 3:0 Forte Taganrog Forte Taganrog
  Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:1 FK Krasnodar 3 Krasnodar 3
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 1:1 Kuban Holding Pavlovskaya Kuban Holding
  I. Cherkessk Inter Cherkessk 1:2 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV
matchday 9 Académica S23 Académica de Coimbra OAF Sub-23 4:1 SL Benfica U23 Benfica U23
matchday 24 Santa Clara CD Santa Clara 1:1 CD Tondela Tondela
  Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 3:0 Moreirense FC Moreirense
  Portimonense Portimonense Futebol SAD 1:2 FC Porto FC Porto
  Sporting CP Sporting CP 1:0 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
matchday 25 Cova Piedade CD Cova Piedade 2:3 GD Estoril Praia Estoril Praia
  Varzim Varzim SC 2:0 CD Mafra Mafra
matchday 21 Arbroath Arbroath FC 0:0 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
  Ayr United Ayr United FC 1:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 0:1 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness CT
  Morton Greenock Morton FC 2:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
matchday 27 Istanbulspor Istanbulspor 1:2 Altinordu FK Altinordu
  Ümraniyespor Ümraniyespor 1:2 Balikesirspor Balikesirspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 1:1 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Samsunspor Samsunspor 0:2 Giresunspor Giresunspor
matchday 17 Alyans Alyans Lypova Dolyna 4:0 Nyva Ternopil Nyva Ternopil
  Veres Rivne NK Veres Rivne 2:0 FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
matchday 26 FC Wil 1900 FC Wil 1900 0:2 SC Kriens SC Kriens
matchday 22 Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 1:0 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 1:0 FK Loznica FK Loznica
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 3:2 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Jagodina GFK Jagodina 0:3 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Radnicki Srem FK Radnicki Sremska Mitrovica 0:1 OFK Zarkovo Zarkovo
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:0 FK Trayal Kruševac Trayal
matchday 21 Miedz Legnica Miedz Legnica 1:2 Arka Gdynia Arka Gdynia
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 0:1 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  Resovia Resovia Rzeszów 3:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  GKS Tychy GKS Tychy 0:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
  LKS Lodz LKS Lodz 0:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
matchday 20 Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 0:3 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  RKS Radomsko RKS Radomsko 0:0 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Jagiellonia II Jagiellonia Bialystok II 5:0 KS Wasilków KS Wasilków
  Blonianka Blonianka Blonie 0:3 Concordia Elblag C. Elblag
  KS Kutno KS Kutno 2:1 Huragan Morag Huragan Morag
  Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 0:0 Bron Radom Bron Radom
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 1:0 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 2:1 Legia Warsaw II Legia II
  GKS Wikielec GKS Wikielec 0:4 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 0:1 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  B. Koszalin Baltyk Koszalin 2:3 Chemik Police Chemik Police
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 4:2 Unia Janikowo Unia Janikowo
  GKS Przodkowo GKS Przodkowo 0:2 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  Unia Swarzedz Unia Swarzedz 0:2 Górnik Konin Górnik Konin
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 0:3 Elana Torun Elana Torun
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 5:0 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  F. Swinoujscie Flota Swinoujscie 0:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 1:0 Pogon Szczecin II Pogon II
  Nielba Nielba Wagrowiec 2:3 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 1:1 Pomorzanin Torun Pomorzanin
  Swit Szczecin Swit Szczecin 2:0 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
matchday 22 Lubin II Zaglebie Lubin II 2:3 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  Polonia Nysa Polonia Nysa 1:1 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Warta Gorzow Warta Gorzow Wielkopolski 1:2 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 5:1 LKS Goczalkowice-Zdroj Goczalkowice
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 2:1 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 1:2 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 1:1 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  Polonia Bytom Polonia Bytom 1:0 Miedz Legnica II M. Legnica II
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 3:1 Gornik Zabrze II Gornik II
matchday 25 Orleta R.P. Orleta Radzyn Podlaski 3:2 Jutrzenka Giebultow Jutrzenka
  Cracovia II Cracovia II 2:0 Wólczanka Wólka Pelkinska Wólczanka
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 0:1 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 1:2 KSZO Ostrowiec Swietokrzyski KSZO Ostrowiec
  Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 1:0 Korona Kielce II Korona Kielce II
  Stal Krasnik Stal Krasnik 2:0 Wisloka Debica Wisloka Debica
  KS Wiazownica KS Wiazownica 2:2 Lewart Lubartów Lewart Lubartów
  Avia Swidnik Avia Swidnik 0:1 Podhale Nowy Targ NKP Podhale
  Wisla Pulawy Wisla Pulawy 7:0 Hetman Zamosc Hetman Zamosc
Semi-Finals Häcken BK Häcken 3:0 Västerås SK Västerås SK
matchday 2 Zhetysu Zhetysu Taldykorgan 3:0 FK Turan FK Turan
  Akzhayik Akzhayik Uralsk 1:0 FK Atyrau Atyrau
  Shakhter K. Shakhter Karaganda 0:2 Ordabasy Shymkent Ordabasy
  Aktobe FK Aktobe 1:1 Tobol Kostanay Tobol Kostanay
matchday 26 Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 1:1 OFK Petrovac OFK Petrovac
  Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 0:0 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
  FK Jezero FK Jezero 1:2 Buducnost Podgorica B. Podgorica
  Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 1:1 FK Podgorica FK Podgorica
  FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi 1:0 OFK Titograd OFK Titograd
matchday 3 Surkhon Surkhon Termiz 1:1 FK Kokand 1912 Kokand 1912
  Mash'al Mash'al Mubarek 2:1 Metallurg Bekabad Metallurg Bk.
  Bunyodkor Bunyodkor Tashkent 3:1