For using this site, please activate JavaScript.

Matches Mar 8, 2020

Matchday 25
Bayern Munich Bayern Munich 2:0 FC Augsburg FC Augsburg
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 1:1 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:1 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:1 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 2:2 FC St. Pauli FC St. Pauli
Matchday 27
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 4:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Hallescher FC Hallescher FC 1:1 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
Quarter-Finals 2nd leg Pyramids FC Pyramids FC 0:1 Zanaco FC Zanaco FC
  Hassania Hassania d'Agadir 2:0 Al-Nasr Benghazi Al-Nasr Bengh.
  Horoya AC Horoya AC 2:0 Enyimba Aba Enyimba Aba
  RS Berkane Renaissance de Berkane 1:0 El Masry SC El Masry
Matchday 29
Chelsea Chelsea FC 4:0 Everton FC Everton
 
Man Utd Manchester United 2:0 Manchester City Man City
Matchday 18 AC Escaldes Atlètic Club d'Escaldes 0:1 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  CE Carroi Club Esportiu Carroi 1:2 UE Engordany UE Engordany
  Santa Coloma UE Escale Santa Coloma 3:1 UE Sant Julia Sant Julia
  FC Ordino FC Ordino 0:3 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
Matchday 27 CA Osasuna CA Osasuna 1:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Real Valladolid Real Valladolid CF 1:4 Athletic Bilbao Athletic
  Levante Levante UD 1:1 Granada CF Granada CF
  Villarreal Villarreal CF 1:2 CD Leganés CD Leganés
  Real Betis Real Betis Balompié 2:1 Real Madrid Real Madrid
Matchday 26 Parma Parma Calcio 1913 0:1 SPAL SPAL
  Sampdoria UC Sampdoria 2:1 Hellas Verona Hellas Verona
 
AC Milan AC Milan 1:2 Genoa CFC Genoa
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:0 ACF Fiorentina Fiorentina
 
Juventus Juventus FC 2:0 Inter Milan Inter
Matchday 28 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Stade Rennais Stade Rennais FC 5:0 HSC Montpellier Montpellier
  LOSC Lille LOSC Lille 1:0 Olympique Lyon Olympique Lyon
Matchday 22
RB Salzburg Red Bull Salzburg 2:0 SK Sturm Graz Sturm Graz
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 0:1 LASK LASK
Matchday 21 Rubin Kazan Rubin Kazan 0:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Sochi FC Sochi 2:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  FK Sochi II FK Sochi II 2:0 Ural Ekaterinburg II Ural II
  Rostov II FK Rostov II 1:2 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 0:0 Akhmat Grozny II Akhmat II
  Zenit II Zenit St. Petersburg II 4:0 FK Ufa II Ufa II
Matchday 25
FC Lugano FC Lugano moved FC Luzern FC Luzern
 
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS moved FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Sion FC Sion moved Servette FC Servette FC
Matchday 26 FC Utrecht FC Utrecht 5:1 Sparta Rotterdam Sparta R.
  Heracles Almelo Heracles Almelo 4:2 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 2:0 Willem II Tilburg Willem II
  FC Groningen FC Groningen 0:1 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
Matchday 2 FCSB FCSB 4:1 CS Universitatea Craiova CS U Craiova
Matchday 25 Sivasspor U19 Sivasspor U19 2:2 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
 
Kasimpasa Kasimpasa 5:1 Kayserispor Kayserispor
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:1 Alanyaspor Alanyaspor
 
Sivasspor Sivasspor 2:2 Galatasaray SK Galatasaray
Matchday 2 Chindia AFC Chindia Targoviste 1:1 Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gh.
Matchday 30 Ross County Ross County FC 0:1 Rangers FC Rangers
Matchday 22 PFK Lviv PFK Lviv 0:0 Karpaty Lviv Karpaty
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 3:0 FK Mariupol FK Mariupol
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 3:4 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
Matchday 20 APO Levadiakos APO Levadiakos 12:45 PM PAE Chania PAE Chania
  Panachaiki Panachaiki GE 1:00 PM Apollon Pontou Apollon Pontou
  Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 1:00 PM Apollon Larisas Ap. Larisas
  PAS Giannina PAS Giannina 4:1 AOK Kerkyra AOK Kerkyra
Matchday 24 Stockay RRC Stockay-Warfusée moved RCS Verlaine RCS Verlaine
  RUS Givry RUS Givry 1:1 Solières Sport Solières
  Francs Borains Royal Francs Borains 1:1 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
  Waremme RS Waremmien FC 3:2 Union Namur Fosses-la-Ville UR Namur FLV
  RUS Rebecq RUS Rebecq 3:0 RFC Tilleur RFC Tilleur
  RRC Hamoir RRC Hamoir 4:1 CS Onhaye CS Onhaye
  La Louvière RAAL La Louvière 2:0 RE Acren-Lessines RE Acren
final 1st leg Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 1:0 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
Matchday 24 Rupel Boom FC Rupel Boom 1:1 FCV Dender EH FCV Dender EH
  URSL Visé URSL Visé 1:1 RWD Molenbeek (2015) RWDM
  KVC Winkel Sp. KVC Winkel Sport 0:0 RFC Lüttich RFC Lüttich
  FC Knokke FC Knokke 4:1 FC Gullegem FC Gullegem
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 1:1 KSCT Menen KSCT Menen
  KVK Westhoek KVK Westhoek 3:1 SKV Zwevezele Zwevezele
  VW Hamme KFC VW Hamme 2:2 KFC Merelbeke Merelbeke
  Spouwen-Moper Spouwen Mopertingen 1:1 Hoogstraten VV Hoogstraten VV
  Diegem Sport Diegem Sport 3:1 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  KVV Vosselaar KVV Vosselaar 5:0 KFC Duffel KFC Duffel
  KVK Tienen KVK Tienen 2:1 SK Pepingen-Halle Pepingen-Halle
  Bocholt VV Bocholt VV 2:2 Koninklijke Sporting Hasselt KS Hasselt
  SK Londerzeel SK Londerzeel 1:6 Olympia SC Wijgmaal Ol. Wijgmaal
  MFK Karvina MFK Karvina 2:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 4:0 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FK Teplice FK Teplice 0:0 1.FC Slovácko Slovácko
  Slavia Prague SK Slavia Prague 1:1 AC Sparta Praha Sparta Praha
  Hobro IK Hobro IK 1:1 Esbjerg fB Esbjerg fB
  SönderjyskE SönderjyskE 1:1 Odense Boldklub Odense BK
  Aalborg BK Aalborg BK 3:0 Lyngby BK Lyngby BK
  FC Copenhagen FC Copenhagen 0:1 AC Horsens AC Horsens
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 2:2 Bröndby IF Bröndby IF
  Randers FC Randers FC 0:2 FC Midtjylland FC Midtjylland
Matchday 25 FK Indjija FK Indjija 3:0 FK Vozdovac Vozdovac
Matchday 26 Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 2:0 NK Istra 1961 NK Istra
  HNK Rijeka HNK Rijeka 2:0 HNK Hajduk Split Hajduk Split
First Round SJK U19 SJK Seinäjoki U19 11:30 AM Lapuan Virkiä Virkiä
  EBK Esbo Bollklubb 5:3 FC Wild FC Wild
Matchday 26 Rakow Rakow Czestochowa 0:0 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Wisla Kraków Wisla Kraków 1:1 Lech Poznan Lech Poznan
  Legia Warszawa Legia Warszawa 1:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
Matchday 22 Spartak Varna Spartak Varna 12:00 PM FK Botev Galabovo B. Galabovo
Matchday 25 NK Triglav NK Triglav Kranj 0:5 NK Celje NK Celje
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 0:1 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 1:0 NS Mura NS Mura
Matchday 17 US Hostert US Hostert 1:5 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 2:1 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 0:3 FC Differdange 03 Differdange 03
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 1:0 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Muhlenbach FC Blue Boys Muhlenbach 1:1 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Titus Petange Union Titus Petange 0:1 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 2:1 FC Rodange 91 FC Rodange 91
Matchday 23 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 2:2 1.SC Feucht 1.SC Feucht
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 3:2 FSV Erlangen-Bruck FSV Erlangen-B.
  ASV Vach ASV Vach 5:0 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  SV Euerbach-K. SV Euerbach-Kützberg 2:00 PM TuS Röllbach TuS Röllbach
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 2:00 PM 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  ASV Rimpar ASV Rimpar 3:4 DJK Schwebenried Schwebenried
  SVV Aschaffenb. SV Vatanspor Aschaffenburg 3:0 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  SV Erlbach SV Erlbach moved SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
Matchday 18 SV Grohn SV Grohn 1:3 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 4:1 SV Lemwerder SV Lemwerder
  KSV Vatan Sport KSV Vatan Sport 0:2 FC Huchting FC Huchting
  Komet Arsten TuS Komet Arsten 1:1 SV Türkspor Bremen-Nord SV Türkspor
  SG Findorff SG Findorff 3:5 TS Woltmershausen Woltmershausen
Matchday 20 SV Eichede II SV Eichede II 3:0 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
Matchday 19 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen 2:0 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
  VfL Güldens. VfL Güldenstern Stade 4:0 TSV Gellersen TSV Gellersen
  FC Verden 04 FC Verden 04 0:0 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
  MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 4:2 TSV Ottersberg Ottersberg
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 3:0 VSV Hedendorf/Neukloster VSV Hedendorf
Matchday 17 Verlautenheide SV Eintracht Verlautenheide 2:0 Sportfreunde Düren SF Düren
  Glesch-Paffend. BCV Glesch-Paffendorf 3:0 DJK Arminia Eilendorf Arm. Eilendorf
  FC Düren II 1.FC Düren II 1:3 Union Schafhausen U. Schafhausen
  SV Rott SV Rott 2:0 SC Brühl SC Brühl
  Kohlscheider BC Kohlscheider BC 4:4 TSC Euskirchen 1848/1913 TSC Euskirchen
  GW Brauweiler SV Grün-Weiß Brauweiler 2:0 TSV Hertha Walheim Hertha Walheim
Matchday 23 VfB Dillingen VfB Dillingen 1:1 VfL Primstal VfL Primstal
  TuS Herrensohr TuS Herrensohr 1:4 FV Eppelborn FV Eppelborn
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 0:1 SF Köllerbach SF Köllerbach
  FV Schwalbach FV Schwalbach 1:2 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
  Quierschied SpVgg Quierschied 1:2 FSV Jägersburg FSV Jägersburg
Matchday 19 BSC Acosta Braunschweiger SC Acosta 1:1 SV Reislingen/Neuhaus Reislingen/N.
  TSC Vahdet Vahdet Braunschweig 4:1 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  SVG Göttingen SVG Göttingen 6:2 SC Hainberg SC Hainberg
  SC Gitter SC Gitter 5:0 Vahdet Salzgitter KSV Vahdet
  SV Lengede SV Lengede 3:0 Eintracht Braunschweig II Braunschweig II
  SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde 2:0 MTV Isenbüttel MTV Isenbüttel
Matchday 15 Barsinghausen TSV Barsinghausen 0:10 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
Matchday 23 VfB Speldorf VfB Speldorf 0:1 Duisburger SV 1900 Duisburger SV
  Rather SV Rather SV 3:1 SV Burgaltendorf Burgaltendorf
  SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen 2:3 DJK Blau-Weiß Mintard BW Mintard
  Schwarz-Weiß 06 Schwarz-Weiß 06 Düsseldorf 3:0 FC Remscheid FC Remscheid
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 1:4 SV Genc Osman Duisburg SV Genc Osman
  SpVgg Steele SpVgg Steele 03/09 0:5 TV Jahn Hiesfeld Jahn Hiesfeld
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 4:4 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
  VfB Solingen VfB Solingen 1:1 SC Düsseldorf-West Düsseldorf-West
  Hamborn 07 Sportfreunde Hamborn 07 0:5 FSV Duisburg FSV Duisburg
  PSV Wesel PSV Wesel-Lackhausen 1:3 SV Sonsbeck SV Sonsbeck
  VSF Amern VSF Amern 1:2 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
  Scherpenberg SV Scherpenberg 5:2 SV Blau-Weiß Dingden BW Dingden
  Giesenkirchen DJK/VfL Giesenkirchen 1:2 SpVgg Sterkrade-Nord Sterkrade-Nord
  DJK St. Tönis DJK Teutonia St. Tönis 3:0 SGE Bedburg-Hau SGE Bedburg-Hau
  Fichte Lintfort TuS Fichte Lintfort 2:4 TSV Meerbusch II Meerbusch II
  Kapellen-Erft SC Kapellen-Erft 2:3 VfL Rhede VfL Rhede
  VfR Fischeln VfR Fischeln 1:3 Holzheimer SG Holzheimer SG
  VfL Oythe VfL Oythe 1:1 Germania Leer Germania Leer
Matchday 33 BW Lohne Blau-Weiß Lohne 5:0 BV Essen BV Essen
Matchday 22 VfB Wissen VfB Wissen 2:0 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  SG Neitersen/A. SG Neitersen/Altenkirchen 4:5 SG Eintracht Mendig-Bell SG Mendig
  SV Morbach SV Morbach 1:2 Ahrweiler BC Ahrweiler BC
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 2:1 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
Matchday 18 FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 0:2 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 1:1 SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
Matchday 21 VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt 4:1 VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf
  Fort. Kirchfeld FV Fortuna Kirchfeld 2:3 TSG 62/09 Weinheim TSG Weinheim
  F. Heddesheim Fortuna Heddesheim 4:0 FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  W. Mannheim II SV Waldhof Mannheim II 1:2 ATSV Mutschelbach ATSV Mutschelb.
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 0:2 SV Spielberg SV Spielberg
Matchday 22 Spand. Kickers FSV Spandauer Kickers 11:30 AM BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
  FC Brandenburg FC Brandenburg 03 1:00 PM Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 1:00 PM Hilalspor Berlin Hilalspor
  Türkiyemspor Türkiyemspor Berlin 1:00 PM Berliner SC Berliner SC
  E. Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf 1:15 PM SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 1:30 PM Frohnauer SC Frohnauer SC
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 1:30 PM TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
Matchday 23 FC Ederbergland FC Ederbergland 3:1 FC Gießen II FC Gießen II
  FV Breidenbach FV Breidenbach 1:1 RSV Weyer RSV Weyer
  VfB Marburg VfB Marburg 2:00 PM SSV Langenaubach Langenaubach
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 6:1 FC Cleeberg FC Cleeberg
  TuBa Pohlheim FC TuBa Pohlheim 1:0 Germania Schwanheim G. Schwanheim
  Spvgg Eltville Spvgg Eltville 2:00 PM FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  Waldgirmes II SC Waldgirmes II 2:00 PM FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  SSV Sand SSV Sand 2:00 PM TSG Sandershausen Sandershausen
  SG Ehrenberg SG Ehrenberg 2:00 PM FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  SG Bad Soden SG Bad Soden 2:2 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 2:00 PM SG Hombressen/​Udenhausen SG Hombressen
  Melsunger FV Melsunger FV 1:4 Türkgücü Kassel Türkgücü KS
  VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II 0:3 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 1:0 TS Ober-Roden TS Ober-Roden
  JSK Rodgau JSK Rodgau 2:1 SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach 3:2 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  Unterabsteinach SG Unter-Abtsteinach 6:0 Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
Matchday 22 FCE Wernigerode Einheit Wernigerode 0:2 SV Kelbra SV Kelbra
Matchday 18 FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 2:00 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  1.SV Mörsch 1.SV Mörsch 2:00 PM FC Auggen FC Auggen
Matchday 20 FK Pirmasens II FK Pirmasens II 1:3 TuS Marienborn TuS Marienborn
  SV Rülzheim SV Rülzheim 1:0 SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
  Basara Mainz FC Basara Mainz 1:1 SV Morlautern SV Morlautern
  TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam 4:2 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim
  SV Steinwenden SV Steinwenden 3:2 TSV Gau-Odernheim Gau-Odernheim
  FC Speyer 09 FC Speyer 09 1:1 SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach SG Meisenheim
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 2:4 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
  SC Herford SC Herford 1:0 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 2:2 TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  SC Roland SC Roland Beckum 1:0 Victoria Clarholz Vict. Clarholz
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 3:0 SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  VfL Theesen VfL Theesen 1:0 VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
Matchday 22 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen 2:00 PM SV Hohenlimburg 10 SV Hohenlimburg
  Brünninghausen FC Brünninghausen 2:4 SV Sodingen SV Sodingen
  YEG Hassel YEG Hassel 5:0 FSV Gerlingen FSV Gerlingen
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 2:00 PM SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 1:0 Lüner SV Lüner SV
  SC Neheim SC Neheim 2:15 PM SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 0:1 BSV Schüren BSV Schüren
  Lennestadt FC Lennestadt 2:30 PM DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
Matchday 23 CA Tucumán Club Atlético Tucumán 1:1 Club Atlético River Plate River Plate
  Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 1:0 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 4:3 Club Atlético Lanús Lanús
  Independiente Club Atlético Independiente 3:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
Matchday 20 Almagro Club Almagro 0:2 Club Deportivo Riestra CD Riestra
  All Boys CA All Boys Buenos Aires 1:0 Quilmes Atlético Club Quilmes
  Atlanta Club Atlético Atlanta 2:0 Nueva Chicago Nueva Chicago
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:1 Brown de Adrogue Brown Adrogue
  San Martín (T) Club Atlético San Martín (Tucumán) 0:1 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
Matchday 9 CF Pachuca CF Pachuca 1:0 Santos Laguna Santos Laguna
  Atlas Atlas Guadalajara 1:2 Deportivo Guadalajara Chivas
  Necaxa Club Necaxa 1:2 Monarcas Morelia Morelia
Matchday 2 Atlanta United Atlanta United FC 2:1 FC Cincinnati Cincinnati
  Quakes San Jose Earthquakes 2:5 Minnesota United FC Minnesota Utd.
  Kansas Sporting Kansas City 4:0 Houston Dynamo Houston
  Colorado Colorado Rapids 2:1 Orlando City SC Orlando City SC
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 0:1 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  Sounders FC Seattle Sounders FC 1:1 Columbus Crew SC Columbus Crew
  Timbers Portland Timbers 1:0 Nashville SC Nashville SC
Matchday 8 A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 1:1 Junior FC Junior FC
  Boyacá Chicó Boyacá Chicó FC 2:2 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
  Envigado Envigado FC 2:2 Rionegro Águilas Rionegro Águila
  Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 2:2 Atlético Nacional Atl. Nacional
Matchday 3 Kashima Antlers Kashima Antlers moved Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Oita Trinita Oita Trinita moved Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  FC Tokyo FC Tokyo moved Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Yokohama FC Yokohama FC moved Sagan Tosu Sagan Tosu
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima moved Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol moved Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare moved Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama moved Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Tochigi SC Tochigi SC moved Ehime FC Ehime FC
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa moved Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga moved FC Ryukyu FC Ryukyu
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga moved Mito HollyHock Mito HollyHock
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma moved Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Matchday 1 Gainare Tottori Gainare Tottori moved Kataller Toyama Kataller Toyama
  Fukushima Utd. Fukushima United moved Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki moved Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  SC Sagamihara SC Sagamihara moved Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  a. cl. Numazu azul claro Numazu moved Kagoshima United Kagoshima Utd.
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 moved Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  FC Imabari FC Imabari moved FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
Matchday 26 FC Luftëtari FC Luftëtari 1:1 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh
  KF Teuta KF Teuta 1:1 Flamurtari FC Flamurtari FC
  KF Tirana KF Tirana 1:0 KF Laçi KF Laçi
Matchday 22 Central Coast Central Coast Mariners 1:3 Wellington Phoenix Wellington P.
  Perth Glory Perth Glory 2:3 Melbourne City FC Melbourne City
Matchday 21 Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 3:0 NK Celik Zenica U17 Celik U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 3:2 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
Matchday 15 FK Olimpik U19 FK Olimpik Sarajevo U19 1:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK Mladost U19
  Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 2:4 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  Travnik U19 NK Travnik U19 0:0 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 1:2 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
Matchday 22 Velez Mostar FK Velez Mostar 2:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 1:1 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 1:0 FK Tuzla City FK Tuzla City
Matchday 6 Estudiantes Estudiantes de Mérida 2:1 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Trujillanos Trujillanos FC 1:0 Portuguesa FC Portuguesa FC
  Zulia FC Zulia FC 2:1 Carabobo FC Carabobo FC
  Monagas SC Monagas SC 3:0 GV Maracay GV Maracay
  Metropolitanos Metropolitanos FC 3:0 Mineros de Guayana Mineros
Matchday 16 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 2:2 HNK Orasje HNK Orasje
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 3:1 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 1:0 FK Igman Konjic FK Igman
Matchday 1 Riteriai FK Riteriai 0:3 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
Matchday 20 O. Khouribga Olympique Khouribga 1:0 Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida
Matchday 2 FC Telavi FC Telavi 1:1 FC Dila Gori FC Dila
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 1:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Matchday 20 NK Krsko NK Krsko 2:3 NK Krka NK Krka
  NK Dob NK Roltek Dob 2:0 ND Gorica ND Gorica
Matchday 1 Union II Philadelphia Union II 0:0 Loudoun United FC Loudoun United
  Memphis 901 Memphis 901 FC 2:4 Indy Eleven Indy Eleven
  Oklahoma City Oklahoma City Energy FC 1:2 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  St. Louis FC Saint Louis FC 4:1 Miami FC Miami FC
  Bold FC Austin Bold FC 1:0 New Mexico United New Mexico Utd.
  San Antonio FC San Antonio FC 1:0 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 6:1 Portland Timbers 2 Timbers 2
  San Diego Loyal San Diego Loyal SC 1:1 Las Vegas Lights FC Las Vegas
  Sacramento FC Sacramento Republic FC 1:1 FC Tulsa Tulsa
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 0:1 Charleston Battery Charleston
  Kansas City II Sporting Kansas City II 1:2 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros 1:5 Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
Matchday 24 Hoogland VV Hoogland 1:8 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  Dongen VV Dongen 2:1 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  VV Gemert VV Gemert 4:1 HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk 1:2 VV UNA Veldhoven VV UNA
  SV Oss '20 SV Oss '20 3:1 RKSV Groene Ster Groene Ster
  ADO U21 ADO Den Haag U21 3:1 RKVV Westlandia Westlandia
  Lienden FC Lienden 1:0 HV & CV Quick Quick DH
  EVV Echt EVV Echt 0:3 RKVV DEM RKVV DEM
Matchday 19 SKU Amstetten SKU Amstetten 1:2 SV Ried SV Ried
Matchday 37 Derby Derby County 3:0 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 15 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 5:2  FC Alisontia Steinsel Steinsel
  Weiler FC Yellow Boys Weiler-La-Tour 0:2 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette 4:0 FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
  Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 0:0 US Rumelange US Rumelange
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 2:2 Swift Hesperange Hesperange
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 2:2 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
Matchday 8 CS San Lorenzo Club Sportivo San Lorenzo 1:1 Guaireña FC Guaireña FC
  Olimpia Olimpia Asunción 1:1 River Plate Asunción River Plate
Matchday 3 Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 1:1 Club Atlético Progreso Progreso
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:1 Defensor Sporting Club Defensor
  Wanderers Montevideo Wanderers 2:2 Club Nacional Nacional
  Cerro Largo Cerro Largo FC 0:0 Club Atlético Boston River Boston River
Group 1 Leiknir F. Leiknir Fáskrúdsfjordur 1:4 Breidablik Kópavogur Breidablik
Group 2 Keflavík ÍF Keflavík ÍF 5:0 ÍF Magni Grenivík Magni
Group 4 ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 3:2 Vestri Ísafjördur Vestri
Matchday 1 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 2:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Vändra Vaprus JK Vändra Vaprus 3:1 Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
  JK Welco Tartu JK Welco 5:3 Viimsi JK Viimsi JK
  Kalju FC U21 Kalju FC U21 2:0 JK Tabasalu JK Tabasalu
  Keila JK Keila JK 2:1 Läänemaa JK Haapsalu Läänemaa JK
  Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:5 Paide Linnameeskond U21 Paide U21
  Anorthosis Anorthosis Famagusta 3:0 AEK Larnaca AEK Larnaca
  Apol. Limassol Apollon Limassol 1:1 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
Matchday 15 Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 4:2 Hawke’s Bay United Hawke’s Bay
Matchday 16 W. Phoenix Res. Wellington Phoenix Reserves 3:1 Tasman United Tasman United
Matchday 6 FBC Melgar FBC Melgar 1:0 Sport Huancayo Sport Huancayo
  Atlético Grau Club Atlético Grau 0:0 Universidad San Martín de Porres USM Porres
  Universitario Universitario de Deportes 2:0 Club Alianza Lima Alianza Lima
First Round Cabinteely Cabinteely FC 4:3 AET Crumlin United Crumlin United
  Drogheda United Drogheda United FC 11:00 PM University College Dublin UCD
Matchday 9 Hantharwady U. Hantharwady United FC 5:0 FC ISPE FC ISPE
Matchday 28 Juve Stabia SS Juve Stabia 3:1 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Virtus Entella Virtus Entella 3:0 Ascoli Calcio Ascoli
  Benevento Benevento Calcio 4:0 Delfino Pescara 1936 Pescara
Matchday 30 Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:1 Calcio Catania Catania
  Picerno AZ Picerno 0:2 Reggina 1914 Reggina
  Avellino US Avellino 1912 2:0 Ternana Calcio Ternana
  Monopoli SS Monopoli 1966 0:1 Casertana FC Casertana
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 1:0 Rende Calcio 1968 Rende
  Viterbese AS Viterbese Castrense 0:1 FC Rieti Rieti
  Teramo Teramo Calcio 1913 0:1 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
Matchday 27 Amed SK Amed SK 2:3 Pendikspor Pendikspor
  Inegölspor Inegölspor 0:0 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Kirklarelispor Kirklarelispor 3:2 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 0:0 Sariyer Sariyer
  Corum FK Corum Futbol Kulübü 0:0 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 2:3 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Bayburt Idare Bayburt Özel Idare Spor 2:3 Usak Spor AS Usak Spor AS
  Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 0:0 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
  Eyüpspor Eyüpspor 3:2 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Van Spor FK Van Spor FK 1:1 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
  Sakaryaspor Sakaryaspor 1:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  GMG Kastamonu GMG Kastamonuspor 1:1 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Tuzlaspor Tuzlaspor 1:0 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Bandirmaspor Bandirmaspor 5:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
Matchday 31 Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:3 Elche CF Elche CF
  Málaga CF Málaga CF 0:1 Real Zaragoza Real Zaragoza
  Sporting Gijón Sporting Gijón 4:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Alcorcón AD Alcorcón 1:2 CD Mirandés CD Mirandés
  CD Tenerife CD Tenerife 1:0 SD Ponferradina Ponferradina
Matchday 24 Rapid 1923 FC Rapid 1923 0:1 CSM Resita CSM Resita
  Csikszereda AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1:2 Petrolul Ploiesti Petrolul
Matchday 29 NAC Breda NAC Breda 4:1 Roda JC Kerkrade Roda JC
  Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 1:2 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
Matchday 24 Moreirense Moreirense FC 2:0 CS Marítimo Marítimo
  Belenenses SAD Belenenses SAD 0:0 FC Famalicão Famalicão
  Gil Vicente Gil Vicente FC 1:1 CD Santa Clara Santa Clara
  Sporting CP Sporting CP 2:0 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:2 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Nacional CD Nacional 3:1 SL Benfica B Benfica B
  Académico Viseu Académico Viseu FC 1:0 Casa Pia AC Casa Pia
  Cova Piedade CD Cova Piedade 2:1 SC Covilhã Covilhã
  Chaves GD Chaves 1:1 Varzim SC Varzim
Matchday 26 Akhisarspor Akhisarspor 3:2 Osmanlispor FK Osmanlispor
  Altinordu Altinordu FK 1:2 Ümraniyespor Ümraniyespor
Matchday 25
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport moved FC Vaduz FC Vaduz
  FC Winterthur FC Winterthur moved Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
Matchday 23 Olymp. Volou Olympiakos Volou 0:1 Diagoras Rodou Diagoras
  PO Triglias PO Triglias 1:0 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
  PS Kalamata PS Kalamata 1:1 Veria NPS Veria NPS
  AO Kavala AO Kavala 0:1 Niki Volou Niki Volou
Matchday 15 Aris U19 Aris Thessaloniki U19 5:0 Volos NPS U19 Volos NPS U19
  Panionios U19 Panionios Athen U19 1:1 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
Matchday 16 Sparta Prague B AC Sparta Prague B 3:1 TJ Jiskra Domazlice Domazlice
  Ml. Boleslav B FK Mlada Boleslav B 2:1 on pens FC Hradec Kralove B Hr. Kralove B
  Slavia Prague B SK Slavia Prague B 2:1 on pens FK Admira Praha Admira Praha
  Dukla B FK Dukla Prague B 3:4 on pens SK Zapy SK Zapy
  Bohemians B FC Bohemians Prague 1905 B 0:2 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
  Sl. Liberec B FC Slovan Liberec B 0:1 Slovan Velvary Slovan Velvary
  Vik. Plzen B FC Viktoria Plzen B 3:0 SK Rakovnik SK Rakovnik
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 5:1 SK Benesov SK Benesov
  1.FK Pribram B 1.FK Pribram B 0:1 FC Slavia Karlovy Vary Karlovy Vary
Matchday 18 SK Unicov SK Unicov 1:0 FK Blansko Blansko
  Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 3:1 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
Matchday 17 Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 FK Pardubice FK Pardubice
  Hradec Králové FC Hradec Králové 1:1 SK Lisen SK Lisen
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 1:0 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
Matchday 20 Naestved BK Naestved Boldklub 0:0 Nyköbing FC Nyköbing FC
  Skive IK Skive IK 2:1 BK Fremad Amager Fremad Amager
Matchday 25 Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 0:1 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Novi Pazar FK Novi Pazar 2:0 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  FK Zemun FK Zemun 1:1 FK Smederevo Smederevo
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 1:0 OFK Backa Backa
Matchday 19 Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 1:2 NK Sesvete NK Sesvete
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 1:0 NK Rudes NK Rudes
  NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 2:0 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
Matchday 6 MP U19 Mikkelin Palloilijat U19 1:2 Pallokerho-35 U19 PK-35 U19
  Kaarinan U19 Kaarinan Pojat U19 0:3 Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 HJS U19
  TPS U19 Turun Palloseura U19 2:1 FC Inter Turku U19 FC Inter U19
  Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 1:3 HJK Helsinki U19 HJK U19
Matchday 22 Stal Mielec Stal Mielec 0:3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 1:2 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
Matchday 19 Legia II Legia Warsaw II 2:0 Bron Radom Bron Radom
  Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 2:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
Matchday 18 Lubin II Zaglebie Lubin II 1:1 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
Matchday 19 Stal Krasnik Stal Krasnik 3:3 Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  Korona Kielce II Korona Kielce II 1:1 Wisla Sandomierz Wisla Sand.
Group 2 Malmö FF Malmö FF 3:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
  Syrianska FC Syrianska FC 5:1 FK Karlskrona Karlskrona
Group 3 Varbergs BoIS Varbergs BoIS 1:1 IF Brommapojkarna Brommapojkarna
  Hammarby Hammarby IF 4:0 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
Group 6 GAIS GAIS Göteborg 4:1 Eskilsminne IF Eskilsminne
  Häcken BK Häcken 2:0 Östersunds FK Östersund
Group 8 Elfsborg IF Elfsborg 1:0 Örebro SK Örebro SK
  Brage IK Brage 3:1 Oskarshamns AIK Oskarshamn
Matchday 1 Kaysar Kaysar Kyzylorda 1:0 Irtysh Pavlodar Irtysh
  Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau 0:2 Zhetysu Taldykorgan Zhetysu
Matchday 2 Pakhtakor Pakhtakor Tashkent 3:0 FK Bukhara Bukhara
  Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 2:1 FK Andijon FK Andijon
Matchday 27 Budaörs Budaörsi SC 4:1 BFC Siófok BFC Siófok
  Dorog Dorogi FC 3:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
  Soroksár Soroksár SC 1:4 Szombathelyi Haladás Haladás
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 3:1 MTK Budapest MTK Budapest
  Tiszakécske Duna Aszfalt Tiszakécskei LC 1:5 Vác FC Vác
  ETO FC Győr ETO FC Győr 0:1 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  Vasas FC Vasas FC 4:1 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 3:2 Szeged-Csanád - GA Szeged
  FC Ajka FC Ajka 2:0 Budafoki MTE Budafoki MTE
Matchday 22 Gornik Leczna Gornik Leczna 1:2 Widzew Lodz Widzew Lodz
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:0 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
Matchday 28 Getafe CF B Getafe CF B 2:3 Pontevedra CF Pontevedra
  UD Melilla UD Melilla 0:3 CF Rayo Majadahonda R. Majadahonda
  Celta Vigo B Celta Vigo B 2:1 UD San Sebastián de los Reyes UD Sanse
  Atl. Baleares Atlético Baleares 0:2 UD Ibiza UD Ibiza
  Las Rozas CF Las Rozas CF 2:0 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  Oviedo Vetusta Real Oviedo Vetusta 3:2 Sporting de Gijón B Sporting B
  Penya Deportiva Penya Deportiva Santa Eulalia 0:0 Internacional de Madrid Inter de Madrid
  Atl. Madrid B Atlético Madrid B 2:2 Racing Ferrol Racing Ferrol
Matchday 27 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 4:0 Manisaspor Manisaspor
  Erzin Spor Erzin Spor 0:1 Yomra Spor Yomra Spor
  Karaköprü Bld Karaköprü Belediye Spor 0:0 Sultanbeyli Belediye Spor Sultanbeyli Bld
  Düzce Spor Düzce Spor 4:0 68 Aksaray Belediye Spor 68 Aksaray Bld
  1928 Bucaspor 1928 Bucaspor 3:0 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor
  Serik Belediye Serik Belediyespor 2:0 52 Orduspor FK 52 Orduspor FK
  Silivrispor Silivrispor 2:1 Tokatspor Tokatspor
  Cankaya FK Cankaya FK 1:2 Kizilcabölükspor Kizilcabölük
Matchday 28 Burgos CF Burgos CF 2:2 Arenas Club Arenas Club
  Depor. Alavés B Deportivo Alavés B 1:1 Real Valladolid B Valladolid B
  UD Logroñés UD Logroñés 1:1 SD Amorebieta SD Amorebieta
  Barakaldo CF Barakaldo CF 1:1 CD Calahorra Calahorra
  CD Izarra CD Izarra 1:1 Salamanca CF UDS Salamanca CF
  Real Sociedad B Real Sociedad B 1:1 Haro Deportivo Haro Deportivo
Matchday 27 Fatsa Belediye Fatsa Belediyespor 2:1 Kemerspor 2003 Kemerspor 2003
  Ofspor Ofspor 3:0 Fethiyespor Fethiyespor
  Tepecik Spor Büyükcekmece Tepecik Spor 3:0 Payasspor Payasspor
  Bld Derince Belediye Derince Spor 2:1 Cizre Spor Cizre Spor
  Karsiyaka Karsiyaka 0:0 Agri 1970 Spor Agri 1970 Spor
  Erbaaspor Erbaaspor 0:2 Kocaelispor Kocaelispor
  Kozan Spor FK Kozan Spor FK 2:1 Elazig Belediye Spor FK Elazig Bld FK
Matchday 28 UE Cornellà UE Cornellà 1:0 Atlético Levante UD Atl. Levante
  CD Ebro CD Ebro 0:0 Hércules CF Hércules CF
  FC Andorra FC Andorra 2:1 Orihuela CF Orihuela CF
  UE Olot UE Olot 2:0 CF Badalona CF Badalona
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 3:0 Villarreal CF B Villarreal CF B
  CD Castellón CD Castellón 1:3 AE Prat AE Prat
  FC Barcelona B FC Barcelona B 3:2 UE Llagostera UE Llagostera
  CF La Nucía CF La Nucía 2:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
Matchday 27 1954 Kelkit Bld 1954 Kelkit Belediyespor 1:0 Osmaniyespor Futbol Kulübü Osmaniyespor FK
  M.Yesilyurt Bld Malatya Yesilyurt Belediyespor 0:0 Halide Edip Adivarspor Adivar SK
  Batman Petrol Batman Petrolspor 0:1 Karacabey Belediye Spor Karacabey Bld
  Nazilli Bld. Nazilli Belediyespor 1:3 Pazarspor Pazarspor
  Yozgatspor 1959 Yozgatspor 1959 FK 2:1 Somaspor Somaspor
  Gölcükspor Gölcükspor 2:0 Modafen Modafen
  Muglaspor Muglaspor 2:0 Nevsehir Belediye Spor Nevsehir Bld
Matchday 17 Wolfsberg II Wolfsberger AC II 2:0 SC Kalsdorf SC Kalsdorf
Matchday 28 Sevilla Atl. Sevilla Atlético 2:2 CP Villarrobledo CP Villarrobledo
  Cádiz B Cádiz CF B 1:0 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  Recre Granada Recreativo Granada 0:0 Real Balompédica Linense R. B. Linense
  Real Murcia Real Murcia CF 2:1 CD Don Benito CD Don Benito
  Algeciras CF Algeciras CF 1:1 San Fernando CD San Fernando CD
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 0:0 Marbella FC Marbella FC
  Yeclano Yeclano Deportivo 2:2 Mérida AD Mérida AD
  CD Badajoz CD Badajoz 2:1 UCAM Murcia CF UCAM Murcia
  Córdoba CF Córdoba CF 0:2 FC Cartagena FC Cartagena
Matchday 23 TSV Buchbach TSV Buchbach 2:2 VfB Eichstätt VfB Eichstätt